Հայաստանյան իշխանությունները մարդկանց համոզելու են, որ ճիշտն ադրբեջանական վերջնագրերին համաձայնվելն է. Տիգրան Աբրահամյան
14/12/2022 10:46
Ադրբեջանը փորձելու է այնպիսի ծանր իրավիճակ ստեղծել, որի պայմաններում հայաստանյան իշխանությունները մարդկանց համոզելու են, որ ճիշտը ադրբեջանական վերջնագրերին համաձայնվելն է, այս մասին հայտարարել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Բայց, ըստ նրա, իրականությունն այն է, որ Ադրբեջանից հնչող կամ ուրվագծվող պահանջների կատարումը խաղաղություն չի բերելու։
«Ադրբեջանն ընդամենը ճանապարհ է բացում Արցախի հայաթափման և ամբողջական վերահսկողության համար», - նշել է Աբրահամյանը։

Армянские власти начнут уговаривать людей, что лучше согласиться с азербайджанскими ультиматумами – Тигран Абрамян
14/12/2022 12:12
Азербайджан попытается создать такую тяжелую ситуацию, в условиях которой армянские власти начнут уговаривать людей, что лучше согласиться с азербайджанскими ультиматумами, об этом заявил секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
Однако, по его словам, действительность в том, что выполнение звучащих из Азербайджана или вырисовывающихся требований не приведет к миру.
«Азербайджан всего лишь открывает путь для изгнания армян из Арцаха и установления полноценного контроля», - отметил Тигран Абрамян.