Ստեփանակերտում հանրային տրանսպորտն աշխատում է արտակարգ  ռեժիմով՝ վառելանյութ խնայելու համար
Դեկտեմբերի 14-ից սկսած Արցախի Հանրապետության կառավարության որոշմամբ Ստեփանակերտի հանրային տրանսպորտն աշխատում է արտակարգ ռեժիմով, «Արցախպրես»-ի  թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է  «Ստեփանակերտ Սերվիս» ՓԲ  ընկերության տնօրեն Մխիթար Սարգսյանը՝ հավելելով, որ հանրային տրանսպորտի աշխատանքը կազմակերպվում է հանգստյան օրերի ժամանակացույցով։
«Եթե մայրաքաղաքի բնակչությանը մինչ այս սպասարկում էր 24 ավտոբուս, ապա այժմ վառելիքը խնայելու նպատակով արտակարգ ռեժիմով աշխատում է 12-ը: Եթե նախկինում ավտոբուսների մեկնելու հաճախականությունը 4-5 րոպե էր, հիմա կազմում է 8-9 րոպե: Տրանսպորտն աշխատում է շաբաթ-կիրակի օրերի ռեժիմով մինչև ժամը 22:00-ն»,- մանրամասնել է Մխիթար Սարգսյանը։

Общественный транспорт в Степанакерте работает в чрезвычайном режиме
С 14 декабря, по решению правительства Республики Арцах, общественный транспорт в Степанакерте работает в чрезвычайном режиме.
Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил директор ЗАО «Степанакерт Сервис» Мхитар Саргсян, добавив, что работа общественного транспорта организована по графикам выходного дня.
«Если до сих пор население столицы обслуживали 24 автобуса, то сейчас 12 работают в чрезвычайном режиме в целях экономии топлива. Если раньше частота движения автобусов составляла 4-5 минут, то сейчас 8-9 минут. Транспорт работает в режиме выходных дней до 22:00», - Мхитар Саргсян.