«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորներն Արցախի պատվիրակության հետ քննարկել են ստեղծված ծանր իրավիճակի կարգավորման ուղիները
16/12/2022 19:53
ՀՀ Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատարի ղեկավարած պատվիրակության հետ։
Կողմերը առարկայական քննարկումներ են ունեցել Արցախի շուրջ ստեղծված իրադրության հնարավոր հանգուցալուծման, Արցախում ստեղծված ծանր իրավիճակի կարգավորման ուղիների և դրանում «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անելիքների մասին։
Խմբակցությունից հավաստիացրել են, որ անում են և պատրաստ են ամեն ինչ անելու, գործելու հանուն Արցախի անվտանգության և բնականոն կյանքի ապահովման։
Կողմերը պայմանավորվել են տարբեր մակարդակներում առավել խորացնել երկկողմ քննարկումները՝ ի շահ Հայաստանի ու Արցախի։

Депутаты фракции «Честь имею» обсудили с делегацией Арцаха пути урегулирования создавшейся тяжелой ситуации
16/12/2022 21:14
Парламентская фракция «Честь имею» сегодня встретилась с делегацией во главе с министром иностранных дел Республики Арцах Давидом Бабаяном.
Стороны провели предметные обсуждения о возможном разрешение сложившейся вокруг Арцаха обстановки, о путях урегулирования создавшейся в Арцахе тяжелой ситуации и дальнейших действиях фракции «Честь имею».
Депутаты фракции заверили, что делают и готовы сделать все для обеспечения безопасности и нормальной жизни Арцаха.
Стороны договорились максимально активизировать двусторонние обсуждения на различных уровнях в интересах Армении и Арцаха.