«Ժողովուրդ». Փոխվարչապետի փնտրտուքները դեռ շարունակվում են. Փաշինյանը հստակ որոշում չունի
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արդեն հինգերորդ օրն է, ինչ ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանն աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել, սակայն մինչև այսօր նրան փոխարինող չի նշանակվել, այնինչ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար արդեն նշանակվել է Ժաննա Անդրեասյանը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը ՔՊ-ական իր աղբյուրներից տեղեկացավ, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փոխվարչապետի թեկնածուի հարցում երկընտրանքի և փնտրտուքների մեջ է: Բանն այն է, որ այս ընթացքում ամեն ինչ արվում է, որպեսզի փոխվարչապետի պաշտոնում նշանակվի ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը: Նրա նշանակումն ուշանում է, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանը դեռ հստակ որոշում չունի: Այս հանգամանքն էլ իր պատճառներն ունի:
ՔՊ-ական մեր աղբյուրները հայտնում են, որ երկընտրանքի պատճառն այն դժգոհություններն են եղել, որոնք առկա են ՔՊ վարչության անդամների կողմից Արայիկ Հարությունյանի վերաբերյալ: Նա կտրվել է իրականությունից, նախկին ընկերներին վերից է նայում և, գումարած դրան, վատ կառավարիչ է: Փոխվարչապետի փնտրտուքները դեռ շարունակվում են…»։

«Жоховурд»:Поиск кандидата на пост вице-премьера продолжается
Газета «Жоховурд» пишет, что уже пятый день как вице-премьер Амбарцум Матевосян подал заявление об уходе с работы, однако до сих пор ему не назначена замена. Между тем, Жанна Андреасян уже назначена министром образования, науки культуры и спорта.
Как сообщают источники издания в «Гражданском договоре», премьер-министр Никол Пашинян оказался перед дилеммой в вопросе поиска кандидата на пост вице-премьера. Дело в том, что за все это время делается все возможное, чтобы вице-премьером был назначен руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян. Однако его назначение запаздывает, поскольку у Пашиняна пока нет четкого решения, на что есть свои причины.
«Как передают наши источники, причина в том, что, что члены правления «Гражданского договора недовольны Араиком Арутюняном: он оторвался от реальности, смотрит свысока на прежних друзей, и плюс к этому, плохой менеджер. Поиск кандидата на пост вице-премьера продолжается…», - пишет газета.