Արցախի կրթական հաստատություններում պարապմունքները կվերսկսվեն
Դեկտեմբերի 19-ից կվերսկսվեն պարապմունքները բոլոր այն կրթական հաստատություններում, որտեղ ուսումնական գործընթացը դադարեցվել էր Ադրբեջանի կողմից Հայաստանից դեպի Արցախ գազամատակարարման խափանման պատճառով, հայտնում են Արցախի ԿԳՄՍՆ-ից։
• Դեկտեմբերի 14-ից 17-ը բաց թողնված պարապմունքերը կիրականացվեն դեկտեմբերի 26-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում:
• Ուսումնական գործընթացը դադարեցրած հանրակրթական դպրոցների 9-րդ և 12-րդ դասարանների սովորողների համար ուսումնական գործընթացը կազմակերպվել է դեկտեմբերի 14-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում:
• 6-օրյա ռեժիմով աշխատող ուսումնական հաստատություններում դեկտեմբերի 14-ին բաց թողնված դասաժամերը կլրացվեն՝ բաշխվելով հաջորդ շաբաթվա օրերին։

В учебных заведениях Арцаха возобновятся занятия
С 19 декабря возобновятся занятия во всех учебных заведениях, где учебный процесс был прерван из-за перекрытия Азербайджаном газоснабжения Арцаха, сообщает министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах.
• Занятия, пропущенные с 14 по 17 декабря, будут проводиться с 26 по 28 декабря.
• Учебный процесс для учащихся 9-х и 12-х классов общеобразовательных школ, прервавших учебный процесс, был организован в период с 14 по 17 декабря.
• Пропущенные с 14 декабря занятия в образовательных учреждениях, работающих в 6-дневном режиме, будут восполнены в течение следующей недели.