«Ժողովուրդ». Ազատման աջորդ դիմում գրողը լինելու է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի եղբայրը
17/12/2022 10:08
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԲԴԽ-ում կրքերը չեն հանդարտվում: «Ժողովուրդ» օրաթերթին դատական համակարգից հասած լուրերի համաձայն՝ հաջորդ ազատման դիմում գրողը լինելու է Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի եղբայրը՝ Դավիթ Խաչատուրյանը:
Ըստ լուրերի՝ ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանն ամեն գնով ցանկանում է հրաժեշտ տալ նախկին պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանի «թիմակից» համարվող դատավոր կամ գիտնական անդամներին, ու այդ անձանցից մեկը ԲԴԽ դատավոր Ստեփան Միքայելյանն էր, իսկ հաջորդը լինելու է Դավիթ Խաչատուրյանը: Այս ամենը կապված է նաև այն որոշումները ստորագրելու հետ, որոնք կայացրել է Գագիկ Ջհանգիրյանը։
«Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի ԲԴԽ անդամ Դավիթ Խաչատուրյանն ասաց. «Նման բան չկա, այն որոշումները, որոնք ստորագրել եմ, իմ ներքին համոզմունքով ձևավորված որոշումներ են, ես ապաքաղաքական մարդ եմ ու հրաժարական էլ չեմ ներկայացնի»: Անդրադառնալով իր և Կարեն Անդրեասյանի լարված հարաբերություններին՝ նշեց. «Այդ որ ասում եք՝ լարված, սկզբնական շրջանում աշխատանքային բան է եղել, հիմա հարթվել գնացել է»»։

«Жоховурд»: Брат председателя Антикоррупционного комитета Сасуна Хачатряна напишет заявление об увольнении
17/12/2022 10:10
Газета «Жоховурд» пишет, что в Высшем судебном совете не утихают не страсти. Как передают источники издания в судебной системе, следующим напишет заявление об увольнении брат председателя Антикоррупционного комитета Сасуна Хачатряна – Давид Хачатурян.
«Согласно сведениям, председатель ВСС Карен Андреасян любой ценой хочет распрощаться с судьями и учеными членами ВСС, которые считаются членами команды бывшего председателя Гагика Джангиряна: одним из таких людей был судья ВСС Степан Микаелян, а следующим будет Давид Хачатурян. Все это связано также с подписанием тех решений, которые принимал Гагик Джангирян», - отмечает газета.
В беседе с изданием брат председателя Антикоррупционного комитета, член Высшего судебного совета Давид Хачатурян сказал: «Ничего подобного нет, те решения, которые я подписал, соответствовали моему внутреннему убеждению, я аполитичный человек и не подам в отставку».
Что касается напряженных отношений между ним и Кареном Андреасяном, то Хачатурян отметил: «То, о чем вы говорите – напряженные, были рабочими вопросами в первоначальный период, сейчас они улажены».