Արդեն ութ օր է՝ Ադրբեջանը փակ է պահում Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը
Արդեն ութերորդ օրն է՝ Ադրբեջանը շարունակում է փակ պահել Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը: 1100 քաղաքացի, որից 270-ը անչափահաս, տուն վերադառնալու հնարավորություն չունի:
Հաշվի առնելով ճանապարհի արգելափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը` քաղաքացիների հետ օպերատիվ կապի ապահովման համար գործում է շուրջօրյա թեժ գիծ:
ԱՀ տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ թեժ գծին հնարավոր է զանգահարել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374-47-119-119 հեռախոսահամարներով:
Քաղաքացիները կարող են զանգահարել և տեղեկացնել այն խնդիրների մասին, որոնք ծագում են իրավիճակի հետևանքով:

Азербайджан уже восьмой день продолжает удерживать в блокаде Арцах
Азербайджан уже восьмой день продолжает удерживать закрытой единственную дорогу, соединяющую Арцах с Арменией.1100 граждан, среди которых 270 несовершеннолетних, не имеют возможности вернуться домой, сообщает Информационный штаб Арцаха.
«Учитывая ситуацию, создавшуюся вследствие блокирования единственной дороги, для обеспечения оперативной связи с гражданами работает круглосуточная горячая линия.
На телефон горячей линии можно позвонить из Арцаха: 119, а также из Республики Армения и зарубежья: +374-47-119-119.
Граждане могут звонить и сообщать о проблемах, возникающих в результате сложившейся ситуации», - говорится в сообщении.