Արդեն 168 ժամ է՝ մենք բլոկադայի մեջ ենք․ ես պայքարելու եմ արդարության համար և անտարբերության դեմ․ Արցախի պետնախարար (Տեսանյութ)
19/12/2022 10:14
Արդեն 168 ժամ է՝ մենք բլոկադայի մեջ ենք, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում  նշեց Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։
Նրա խոսքով՝ միակ տարբերակն արժանապատվորեն առաջ գնալն է։ «Մենք հաղթահարելու ենք, առաջ ենք գնալու, և ժողովրդի կոմից տեսնում եմ, որ պատրաստ են փոփոխությունների», - նկատեց Վարդանյանը։
Նա նաև ավելացրեց․ «Ես պայքարելու եմ արդարության համար և անտարբերության դեմ, ամեն ինչ անելու եմ , որ մեր անտարբերությունը դուրս գա»։

Мы находимся в блокаде уже 168 часов: я буду бороться за справедливость и против безразличия – Рубен Варданян
19/12/2022 11:48
Уже 168 часов мы находимся в блокаде, заявил сегодня в прямом эфире на своей странице в Facebook государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян.
По его словам, единственный вариант – достойно двигаться вперед. «Мы преодолеем эту ситуацию, мы движемся вперед, и я вижу, что народ готов к изменениям», - отметил Варданян.
Он также добавил: «Я буду бороться за справедливость и против безразличия и сделаю все, чтобы мы вышли из этого состояния безразличия».
Рубен Варданян также напомнил, что уже провел встречи в Мартуни, Мартакерте, а сегодня посетит Аскеран.