Շրջափակման պատճառով Արցախի ԱԺ պատվիրակությունը հնարավորություն չի ունենա մասնակցելու Գալուստ Սահակյանի հոգեհանգստի և թաղման արարողություններին
19/12/2022 11:31
Արցախի Հանրապետության ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ցավակցություն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ 10-րդ նախագահ Գալուստ Սահակյանի մահվան կապակցությամբ:
«Ցավով տեղեկացանք ՀՀ ԱԺ 10-րդ նախագահ Գալուստ Սահակյանի մահվան մասին։
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի ամբողջ անձնակազմը և անձամբ ես մեր վշտակցությունն ու զորակցություն ենք հայտնում Գալուստ Սահակյանի ընտանիքին՝ համբերություն և տոկունություն մաղթելով հանգուցյալի հարազատներին, մերձավորներին, գործընկերներին։
Գալուստ Սահակյանը, որպես պետական և քաղաքական գործիչ, զգալի ավանդ է ունեցել ՀՀ խորհրդարանական դիվանագիտության կայացման և զարգացման գործում։
Ափսոսում ենք, որ Արցախի շրջափակման պատճառով իմ գլխավորությամբ ԱԺ պատվիրակությունը հնարավորություն չի ունենա մասնակցելու Գալուստ Սահակյանի հոգեհանգստի և թաղման արարողություններին», -նշված է ուղերձում:

Из-за блокады дороги Степанакерт-Горис делегация парламента Арцаха лишена возможности присутствовать на панихиде и похоронах Галуста Саакяна
19/12/2022 12:55
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян выразил соболезнования в связи с кончиной 10-го председателя НС Армении Галуста Саакяна, сообщает пресс-служба парламента Арцаха.
«С глубоким сожалением узнали о смерти 10-го председателя Национального Собрания Республики Армения Галуста Григорьевича Саакяна.
Весь коллектив Национального собрания Республики Арцах и я лично выражаем соболезнования и поддержку семье Галуста Григорьевича, желаем терпения и стойкости родным, близким и коллегам усопшего.
Саакян Галуст Григорьевич, будучи государственным и политическим деятелем, внес значительный вклад в становление и развитие парламентской дипломатии РА.
Сожалеем, что по причине блокады Арцаха возглавляемая мной делегация НС не имеет возможности присутствовать на панихиде и похоронах Галуста Саакяна», - говорится в послании.