Անահիտ Ավանեսյանը տեսակցել է նստացույց հայտարարած Արտակ Բեգլարյանին
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն այսօր տեսակցել է ՄԱԿ-ի երևանյան գրասենյակի առջև այս օրերին նստացույց հայտարարած Արցախի պետական նախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանին։
Լուրն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Հռիփսիմե Խաչատրյանը։
Անահիտ Ավանեսյանն Արտակ Բեգլարյանի հետ զրուցել է Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի և դրա հետևանքով մարդու իրավունքների ոտնահարման մասին։
«Ադրբեջանի ստեղծած հումանիտար ճգնաժամի պատճառով յուրաքանչյուր րոպեն մարդկային կյանք կարող է արժենալ»,- նշել է Անահիտ Ավանեսյանը։

Анаит Аванесян встретилась с объявившим сидячий пикет перед офисом ООН Артаком Бегларяном
Министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян посетила сегодня советника государственного министра Республики Арцах, объявившего бессрочную сидячую акцию протеста перед офисом ООН в Ереване против закрытия Азербайджаном Лачинского коридора.
Эту информацию подтвердила в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь министерства здравоохранения Рипсиме Хачатрян.
Анаит Аванесян побеседовала с Артаком Бегларяном о создавшемся в Арцахе гуманитарном кризисе и нарушении прав человека в результате этого.
«Из-за созданного Азербайджаном гуманитарного кризиса каждая минута может стоить человеческой жизни» - отметила Анаит Аванесян.