Եկել, լոլոներ եք կարդում, թե գնացեք ռուսներից պահանջեք. ռուսներից էլ կպահանջենք, բայց առաջին պատասխանատուն դուք եք. Արծվիկ Մինասյանը՝ իշխանությանը
20/12/2022 12:05
«Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանի կարծիքով՝ Հայաստանի իշխանությունն իր պարտականություններն անընդհատ բարդում է Ռուսաստանի Դաշնության վրա։
«Ձեր իշխանությունն է հանձնել Քաշաթաղը, ձեր իշխանությունն է հանձնել Լաչինի այլընտրանքային ճանապարհը, ձեր իշխանությունն  է ստանձնել պարտավորություն՝ լինել Արցախի անվտանգության երաշխավորը, հիմա եկել եք այստեղ, լոլոներ եք կարդում, թե գնացեք ռուսներից պահանջեք։ Ռուսներից էլ կպահանջենք, բայց առաջին պատասխանատուն դուք եք, Հայաստանի իշխանությունն է, որ երկիրը հասցրել է այս օրին», - Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում հայտարարեց Մինասյանը։
Նա ասաց, թե Հայաստանում ու Արցախում ստեղծված իրավիճակի թիվ մեկ պատասխանատուն Հայաստանի իշխանությունն է։

Именно ваша власть сдала Кашатаг, Лачинскую дорогу, а сейчас пришли читаете здесь нотации – Арцвик Минасян
20/12/2022 13:40
Секретарь парламентской фракции «Армения» Арцвик Минасян считает, что власти Армении постоянно перекладывают свои обязанности на Российскую Федерацию.
«Ваша власть сдала Кашатаг, ваша власть сдала Лачинскую дорогу, ваша власть взяла на себя обязательство – быть гарантом безопасности Арцаха. А теперь пришли и читаете нотации, мол, идите требуйте у русских. Да, у русских тоже будем требовать, но вы – первые, кто несет ответственность за это.  Именно власти Армении довели страну до такого состояния», - заявил сегодня на внеочередном заседании парламента Арцвик Минасян.
Он сказал, что главным ответственным за создавшуюся в Армении и Арцахе ситуацию являются власти Армении.