Ունենք ճգնաժամ, բոլորս պետք է աշխատենք որպես մեկ թիմ. Ռուբեն Վարդանյան
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ԱՀ առողջապահության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել առողջապահության նորանշանակ նախարար Սամվել Ավետիսյանին:
Պետնախարարը շնորհակալություն է հայտնել առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Արթուր Օհանջանյանին՝ այս բարդ փուլում պատասխանատվություն ստանձնելու համար:
Ռուբեն Վարդանյանը շնորհավորել և հաջողություններ է մաղթել նորանշանակ նախարարին՝ վստահություն հայտնելով, որ նրա փորձն ու գիտելիքներն օգտակար կլինեն ոլորտի զարգացման համար:
«Ունենք ճգնաժամ, ունենք շրջափակում, որը մեծ ազդեցություն է թողնում ոլորտի վրա, և պետք է կարողանանք լուծել սուր խնդիրները, ինչպես նաև համակարգային փոփոխություններ իրականացնել: Բոլորս պետք է աշխատենք որպես մեկ թիմ, քանի որ այս խնդիրները հնարավոր է հաղթահարել միայն թիմային աշխատանքով», - նշել է պետնախարարը:

У нас кризис: мы все должны работать как одна команда – Рубен Варданян
Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян сегодня представил персоналу министерства здравоохранения Республики Арцах новоназначенного министра здравоохранения Самвела Аветисяна, сообщает пресс-служба правительства Арцаха.
Государственный министр поблагодарил исполняющего обязанности министра здравоохранения Артура Оганджаняна за то, что на этом сложном этапе он принял на себя ответственность.
Рубен Варданян поздравил и пожелал успехов новоназначенному министру, выразив уверенность, что его опыт и знания будут полезны для развития отрасли.
«У нас кризис, у нас блокада, которая оказывает большое влияние на сферу здравоохранения, и мы должны уметь решать острые проблемы, а также осуществлять системные изменения. Мы все должны работать как одна команда, потому что эти проблемы можно преодолеть только командной работой», - сказал госминистр.