Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպանն այցելել է Շուշի-Ստեփանակերտ ճանապարհի փակված հատված՝ աջակցելով պետական հանցագործությանը․ Վարուժան Գեղամյան
21/12/2022 15:35
Առավոտյան Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպան Ջ. Բաղջըն այցելել է Շուշի-Ստեփանակերտ ճանապարհի փակված հատվածը` աջակցելով թուրք-ադրբեջանական պետական հանցագործությանը, որի արդյունքում 10 օր է` Արցախը շրջափակված է, ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է պ.գ.թ., թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը։
«Անցնող 10 օրերի ընթացքում ՀՀ դե-ֆակտո իշխանության որևէ ներկայացուցիչ չի էլ փորձել նույնիսկ մոտենալ իրադարձությունների կիզակետին: Իսկ մենք սպասում ենք, որ որևէ այլ երկրից մեկը մեզ համար կբացի ճամփան», - գրել է նա:

Посол Турции в Азербайджане побывал на перекрытом участке дороги Шуши- Степанакерт – Варужан Гегамян
21/12/2022 17:39
Посол Турции в Азербайджане Джахит Багчи утром приехал на участок Шуши-Степанакерт заблокированной азербайджанскими «экологами» дороги, поддержав тем самым турецко-азербайджанское государственное преступление, вследствие которого Арцах уже 10 дней находится в блокаде, сообщил на своей странице в  Facebook тюрколог Варужан Гегамян.
«За прошедшие 10 дней ни один представитель де-факто властей Армении не пытался даже приблизиться к эпицентру событий. А мы ждем, что из кто-то из другой страны откроет для нас дорогу», - написал он.