Ադրբեջանը վերահաստատում է, որ Լեռնային Ղարաբաղը գտնվում է խորը հումանիտար ճգնաժամի մեջ. Էդմոն Մարուքյան
24/12/2022 14:47
Հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հայտարարությանն այն մասին, թե իբր, Ադրբեջանը չի փակել Լաչինի միջանցքը և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն անարգել անցնում է:
«Հիքմեթ Հաջիևը ցույց է տալիս ԿԽՄԿ-ի՝ Լաչինի միջանցքով անցնող տրանսպորտային միջոցներ. Ադրբեջանի ղեկավարությունը, սա ներկայացնելով որպես մարդասիրության ակտ, վերահաստատում է, որ Լեռնային Ղարաբաղը գտնվում է խորը հումանիտար ճգնաժամի մեջ, Լաչինի միջանցքը արգելափակված է Ադրբեջանի կողմից և մուտք ունի միայն Կարմիր Խաչը», - «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է Մարուքյանը:

Азербайджан вновь подтверждает, что в Нагорном Карабахе глубокий гуманитарный кризис – Эдмон Марукян
24/12/2022 15:17
Посол по особым поручениям Эдмон Марукян обратился к заявлению советника президента Азербайджана по внешней политике Хикмета Гаджиева о том, якобы Азербайджан не блокировал Лачинский коридор и Международный комитет Красного креста свободно проезжает по коридору.
«Хикмет Гаджиев показывает проезжающие по Лачинскому коридору транспортные средства МККК. Руководство Азербайджана представляя это в качестве акта гуманизма, вновь подтверждает, что Нагорный Карабах находится в глубоком гуманитарном кризисе, Лачинский коридор заблокирован Азербайджаном и только Красный Крест имеет к нему доступ», - написал в своем микроблоге в Twitter Эдмон Марукян.