Արայիկ Հարությունյանը «Արցախի պահեստազորի սպաների միության» անդամների հետ քննարկել է շրջափակման հետևանքով Արցախում ստեղծված իրավիճակը
26/12/2022 18:19
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 26-ին ընդունել է «Արցախի պահեստազորի սպաների միություն» ՀԿ մի խումբ անդամների` կազմակերպության նախագահ Կարմեն Ասլանյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակման հետևանքով երկրում ստեղծված ռազմաքաղաքական ու հումանիտար իրավիճակը, դրա հանգուցալուծմանն ուղղված քայլերն ու հետագա անելիքները:

Араик Арутюнян обсудил с членами «Союза офицеров запаса Арцаха» сложившуюся в стране вследствие блокады ситуацию
26/12/2022 20:07
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 26 декабря принял группу членов общественной организации «Союз офицеров запаса Арцаха» во главе с председателем организации Карменом Асланяном, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Были обсуждены военно-политическая и гуманитарная ситуация, сложившаяся в стране в результате блокады Азербайджаном Лачинского коридора, равно как и шаги, направленные на ее разрешение, и дальнейшие действия.