Կարմիր Խաչի միջնորդությամբ Արցախ հասցված դեղորայքը կբավարարի 10 օրվա պահանջարկը
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Արցախի հասցված դեղորայքը կբավարարի  10 օրվա պահանջարկը, հայտնում են Արցախի Առողջապահության նախարարությունից:
«Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ դեկտեմբերի 25-ին 10 տոննա հումանիտար բեռ՝ դեղորայք, մանկական կեր, բուժօգնության համար նախատեսված պարագաներ, հասցվել է Արցախ։ Դեղորայքը բաշխվելու է Հանրապետության բուժհաստատություններին՝ բավարարելով 10 օրվա պահանջարկը», - նշված է հաղորդագրության մեջ:
Արցախի Հանրապետության Առողջապահության նախարարությունը բարձր է գնահատում Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի պայմաններում Կարմի Խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունն ու արդյունավետ համագործակցությունը։

Лекарства, доставленные в Арцах при посредничестве Красного Креста, удовлетворят спрос на 10 дней
Лекарства, доставленные в Арцах при посредничестве Международного комитета Красного Креста, удовлетворят потребность в течение 10 дней. Об этом сообщает министерство здравоохранения Арцаха.
"При посредничестве Международного комитета Красного Креста 25 декабря в Арцах было доставлено 10 тонн гуманитарного груза - медикаменты, детское питание, предметы медицинского назначения. Лекарства будут распределены по лечебным учреждениям республики, обеспечивая потребность в течение 10 дней", - говорится в сообщении.
Министерство здравоохранения Республики Арцах высоко ценит поддержку и эффективное сотрудничество, оказываемые Международным комитетом Красного Креста в условиях создавшегося в Арцахе гуманитарного кризиса.