Ստեփանակերտի օդանավակայանի տարածքում ակցիա իրականացնող արցախցիների պատվիրակը հանդիպել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցչի հետ․ «Արցախպրես»
Քիչ առաջ ռուս խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչը համաձայնել է և հանդիպել Ստեփանակերտի օդանավակայանի տարածքում ակցիա իրականացնող արցախցիների պատվիրակին՝ Տիգրան Պետրոսյանին:
«Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հանդիպումից հետո Տիգրան Պետրոսյանը տեղեկացրել է, որ խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցչին է փոխանցել Անդրեյ Վոլկովի հետ հանդիպելու իրենց պահանջը:
Ակցիայի նախաձեռնողը տեղեկացրել է, որ մնալու են օդանավակայանի տարածքում, մինչև հանդիպեն Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար Անդրեյ Վոլկովի հետ և նրան փոխանցեն իրենց պահանջները։
«Կոնկրետ Անդրեյ Վոլկովի հետ պիտի հանդիպենք և իրեն ասենք, որպեսզի մեր պահանջները փոխանցի վերադասին: Կսպասենք այնքան մինչև մինչև ճանապարհը բացվի, որովհետև սա մեր արդարացի պահանջն է»,-ասել է Տիգրան Պետրոսյանը:
Հիշեցնենք՝ այսօր մի խումբ արցախցիներ «Մենք ենք Մեր սարերը» հուշակոթողի տարածքից քայլերթով շարժվել են դեպի Ստեփանակերտի օդանավակայան:
Ինչպես տեղեկացրել են նախաձեռնողները, ակցիայի նպատակը Արցախում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար Անդրեյ Վոլկովի հետ հանդիպումն է և իրենց իրավունքներին պահանջատեր լինելը:

Инициатор проходящей в Степанакертском аэропорту акции Тигран Петросян встретился с представителем российского миротворческого контингента: «Арцахпресс»
27/12/2022 19:36
Представитель российского миротворческого контингента немногим ранее согласился и встретил Тиграна Петросяна, делегата граждан Арцаха, проводящих акцию в Степанакертском аэропорту.
Как сообщает корреспондент «Арцахпресс» , после встречи Тигран Петросян сообщил, что передал представителю миротворческого контингента их требование встретиться с Андреем Волковым.
Инициатор акции сообщил, что они останутся на территории аэропорта до встречи с командующим российского миротворческого контингента Андреем Волковым и передачи ему своих требований.
«Мы должны встретиться именно с Андреем Волковым и сказать ему, чтобы он передал наши требования своему начальству. Мы подождем, пока наша дорога откроется, потому что это наше справедливое требование. Они должны понимать, что здесь живет народ, который требует свободы и права на жизнь», - подчеркнул Тигран Петросян.