Սուրեն Պապիկյանը բարի ծառայություն է մաղթել բանակ զորակոչվողներին
Հունվարի 9-ին մեկնարկած ձմեռային զորակոչի աշխատանքներին տեղում ծանոթանալու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան, տեղեկացնում են Պաշտպանության նախարարությունից։
«Զորակոչի գործընթացի պատասխանատուները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել են զորակոչիկների դիմավորման և ընդունման, բուժզննման, ինչպես նաև վիճակահանության կազմակերպման ընթացքը:
Սուրեն Պապիկյանը շրջել է հավաքակայանում, տվել հանձնարարականներ՝ զորակոչի ամբողջ գործընթացն արդյունավետ և պատշաճ անցկացնելու համար։
Պաշտպանության նախարարը զրուցել է նաև ծառայության մեկնող երիտասարդների հետ և մաղթել բարի ծառայություն»,- նշված է ՊՆ հաղորդագրությունում:

Министр обороны Армении посетил Центральный сборный пункт
Министр обороны Армении Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба Вооруженных сил, первого заместителя министра обороны, генерал-майора Эдварда Асряна с целью ознакомления начавшимися с 9 января работами по зимнему призыву посетил центральный сборный пункт министерства обороны.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Армении, ответственные за призывной процесс представили главе оборонного ведомства процесс встречи и приема призывников, медосмотра, а также организацию жеребьевки.
Сурен Папикян обошел сборный пункт, дал указания с целью эффективного проведения всего процесса призыва на военную службу.