Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային այց կկատարի Էստոնիա
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է The Baltic Times-ը, հունվարի 16-ին Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպում կունենա Էստոնիայի նախագահ Ալար Կարիսի հետ: Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում նախագահների քննարկման թեմաները կլինեն երկու երկրների հարաբերությունները, մասնավորապես՝ համագործակցությունը տեխնոլոգիաների և էլեկտրոնային կառավարման ոլորտներում: Քննարկվելու է նաև Եվրոպայում անվտանգության իրավիճակը:
Այնուհետև Վահագն Խաչատուրյանը կհանդիպի Էստոնիայի վարչապետ Կայա Կալասի և խորհրդարանի արտաքին հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Անդրես Սուտտի հետ: ՀՀ նախագահը կայցելի նաև Տալինի տեխնոլոգիական համալսարան և e-Estonia բրիֆինգ կենտրոն:
Երկուշաբթի երեկոյան Էստոնիայի նախագահի անունից՝ ի պատիվ ՀՀ նախագահի կտրվի ընթրիք:
Հունվարի 17-ին Վահագն Խաչատուրյանը կհանդիպի Էստոնիայի խորհրդարանի խոսնակ Յուրի Ռատասի և արտաքին գործերի նախարար Ուրմաս Ռեյնսալուի հետ, ինչպես նաև կայցելի Էլեկտրոնային կառավարման ակադեմիա:

Президент Армении с рабочим визитом посетит Эстонию
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение «The Baltic Times», 16 января Ваагн Хачатурян встретится с президентом Эстонии Аларом Карисом. Отмечается, что в ходе встречи темами обсуждения президентов станут отношения между двумя странами, в частности, сотрудничество в сферах технологий и электронного управления. Также будет обсуждена ситуация безопасности в Европе.
Затем Ваагн Хачатурян встретится с премьер-министром Эстонии Кайей Калас и с председателем парламентского комитета по иностранным делам Андресом Суттом. Президент РА также посетит Таллиннский технический университет и брифинг-центр e-Estonia.
В понедельник вечером в честь президента Армении от имени президента Эстонии будет дан обед.
17 января Ваагн Хачатурян встретится со спикером Парламента Эстонии Юри Ратасом и министром иностранных дел Урмасом Рейнсалу. Он также посетит Академию электронного управления.