«Փաստ». Փաշինյանը ստում ու կեղծում է, երբ ասում է, թե բանակը 1997-ից զարգացում չի ապրել. փորձագետ
«Փաստ» թերթը գրում է. «Նորություն չէ, որ Նիկոլ Փաշինյանը 2020 թ. պատերազմում իր պարտության ու իր իսկ մեղքով ներկայում ստեղծված վիճակի համար պարբերաբար որպես մեղավոր է նշանակում զինվորներին, սպաներին, հրամանատարներին և բանակն ընդհանրապես: Վերջերս էլ հերթական անգամ նա հայտարարեց, թե, ըստ էության, չբարեփոխված բանակ է ժառանգություն ստացել: Ռազմական փորձագետ Հայկ Նահապետյանը կարծում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը կեղծում է: «Երբ 2020-ի հուլիսին հայկական կողմը երկու մարտական հենակետ էր վերցրել, Փաշինյանը փորձեց իր անունը ռազմական հաղթանակների հետ կապել:
Ժամանակին ամեն Աստծու օր նման օպերացիաներ էինք անում, այնքան սովորական էր դա, որ որևէ մեկը պարգև չէր էլ ստանում՝ համարելով, որ իր պարտականությունն է կատարել: Հիմա Փաշինյան Նիկոլը երևի նաև հիշողության կորուստ ունի: Մոռանում է, որ նույն 2020-ի հուլիսին պարգևներ բաժանելուց զատ ասում էր, որ հայկական բանակը կրկին վերահաստատեց տարածաշրջանում իր ուժեղ լինելու հանգամանքը, մի փունջ կենաց էր ասում:
Այսինքն, Փաշինյանը, որպես ժառանգություն, տարածաշրջանում ուժեղ բանակ էր ստացել, որն իրականություն է: Մինչդեռ նա փայլուն կերպով այդ նույն բանակը 2018ից սկսած «չարեփոխումների» հետևանքով բերեց մի վիճակի, երբ մեր առջևից փախչող թուրքը կարողացավ մեզ դասեր տալ: Հիմա Փաշինյանը ստում ու կեղծում է, երբ ասում է, թե բանակը 1997-ից զարգացում չի ապրել: Այս ստախոսը ընդամենն ուզում է մանիպուլացնել, իրենց իսկ բառամթերքով ասած՝ «կռուտիտներ» անել:
Չի ստացվի, իր ու իր քաղաքական թիմի փուչիկը վաղուց է պայթել: Մեծ հաշվով, այլասերումների ու պղծության քարոզչությամբ զբաղվողների, այսպես կոչված, քաղաքական թիմը չէր կարող հայրենանվեր գործ անել, կառավարիչներ չունենալով՝ չէր կարող երկիր կառավարել»,- «Փաստի» հետ զրույցում ասաց Նահապետյանը»։

Эксперт – газете «Паст»: Пашинян лжет и фальсифицирует, когда говорит, что армия не развивалась с 1997 года
14/01/2023 09:52
Газета «Паст» пишет: «Не новость, что Никол Пашинян за свое поражении в войне 2020 г. и создавшемся по его вине нынешнем положении дел периодически виновниками назначает солдат, офицеров, командиров и армию в целом. Недавно он в очередной раз заявил, что, по сути, получил в наследство нереформированную армию.
Военный эксперт Айк Нагапетян считает, что Никол Пашинян занять фальсификациями. «Когда в июле 2020 года армянская сторона заняла 2 боевых опорных пункта, Пашинян попытался связать свое имя с военными победами.
В свое время у нас такие операции проводились каждый божий день, это было настолько обыденно, что никто даже награды не получал, считая, что выполнил свои обязанности.
Теперь у Никола Пашиняна, вероятно, тоже потеря памяти. Он забывает, что в том же июле 2020 года, кроме раздачи наград, он говорил, что армянская армия подтвердила свою силу в регионе, произносил кучу тостов.
Другими словами, Пашинян унаследовал сильную армию в регионе, что является реальностью. Между тем, он блестяще довел эту самую армию в результате "реформ", начиная с 2018 года, до состояния, когда бежавший от нас турок смог проучить нас.
Сейчас Пашинян врет и фальсифицирует, когда говорит, будто армия не развивалась с 1997 года. Этот лжец просто хочет манипулировать, говоря его же лексиконом, выкрутиться.
Не получится, мыльный пузырь – его и его политической команды – давно лопнул», — сказал Нагапетян в интервью газете».