Ուղղաթիռի կործանման հետևանքով մահացել է Ուկրաինայի ՆԳՆ ղեկավարը
Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարար Դենիս Մոնաստիրսկին, նրա առաջին տեղակալ Եվգենի Ենինը և ՆԳՆ պետքարտուղար Յուրի Լուբկովիչը մահացել են Կիևի մերձակայքում ուղղաթիռի կործանման հետևանքով, այս մասին հայտնել է Ուկրաինայի ազգային ոստիկանության Telegram ալիքը, հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը։
«Ինքնաթիռի վթարի հետևանքով զոհվել է ՆԳՆ ղեկավարությունը՝ նախարարը, առաջին տեղակալը, պետքարտուղարը»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Ուղղաթիռի երկու օդաչուները նույնպես մահացել են, հայտնում է ուկրաինական «1 + 1» հեռուստաալիքը՝ Բրովարսկի շրջանի ոստիկանության բաժնին հղումով։
«Երկու օդաչու զոհվել է, կան վիրավորներ», - մեջբերում է հեռուստաալիքը ոստիկանության հաղորդագրությունը։

При крушении вертолета под Киевом погибло руководство МВД Украины
Министр внутренних дел Украины Денис Монастырский, его первый заместитель Евгений Енин и госсекретарь МВД Юрий Лубкович погибли при крушении вертолета под Киевом. Об этом сообщается в среду в Telegram-канале Национальной полиции Украины.
"В результате авиакатастрофы погибло руководство МВД: министр, первый заместитель, госсекретарь", - говорится в сообщении.
Оба пилота вертолета также погибли, сообщает украинский телеканал "1+1" со ссылкой на Броварское районное управление полиции.
"Погибли два пилота. Есть пострадавшие дети. Сколько именно, выясняем", - цитирует сообщение полиции телеканал.
В среду глава областной государственной администрации Киевской области Алексей Кулеба сообщил о падении вертолета рядом с детским садом и жилым домом. После падения вертолета был слышен взрыв и возник сильный пожар.