Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հնդկաստանի վարչապետի Ազգային անվտանգության խորհրդականի հետ
Հունվարի 19-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Հնդկաստանի վարչապետ Ներենդրա Մոդիի Ազգային անվտանգության խորհրդական Աջիթ Դովալի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտագային իրավիճակը, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում օրեցօր վատթարացող հումանիտար ճգնաժամն իր բոլոր հետևանքներով:
Կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերությունների զարգացման կայուն դինամիկան և առկա քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը:

Секретарь СБ Армении и советник премьер-министра Индии по НБ обсудили отношения между двумя странами
19 января секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян провел телефонный разговор с советником по национальной безопасности премьер-министра Индии Нарендрой Моди Аджитом Довалом.
Собеседники обсудили ситуацию с региональной безопасностью. Секретарь СБ представил ежедневно обостряющийся гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе со всеми его последствиями, образовавшегося вследствие блокирования Азербайджаном Лачинского коридора.
Стороны с удовлетворением отметили стабильную динамику развития дружественных армяно-индийских отношений и высокий уровень существующего политического диалога.