2022 թ. դեկտեմբերին եկամուտ ստացող աշխատատեղերի թվաքանակը կազմել է 704 հազար 420. ՊԵԿ
Հարկ վճարողների կողմից 2022 թ. դեկտեմբեր ամսվա համար ներկայացված եկամտային հարկի և սոցիալական վճարի ամսվա տվյալներով` եկամուտ ստացող աշխատատեղերի թվաքանակը կազմել է 704 հազար 420, որը գերազանցել է նախորդ տարվա նույն ամսվա ցուցանիշը` 44․949-ով կամ 6.8%-ով, հայտնում են Պետական եկամուտների կոմիտեից։
Միաժամանակ, Կոմիտեն հայտնում է, որ հարկ վճարողների կողմից դուրս գրված հաշվարկային փաստաթղթերի (այդ թվում` ՀԴՄ կտրոնների) տվյալներով` 2023 թվականի հունվարի 1-ից մինչև հունվարի 20-նն ընկած ժամանակահատվածում իրականացվել է 26.7 մլն գործարք` 524.7 մլրդ դրամ արժեքով, որը գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը` քանակային 2.5 մլն գործարքով կամ 10.6%-ով, իսկ արժեքային` 133.7 մլրդ դրամով կամ 34.2%-ով:

Согласно данным подоходного налога и социальных выплат, представленным налогоплательщиками за декабрь 2022 года, количество оплачиваемых рабочих мест составило 704 420, что превышает показатель того же месяца предыдущего года на 44 949 или на 6,8%, об этом сообщил Комитет государственных доходов.
В то же время комитет сообщает, что согласно расчетным документам (включая кассовые чеки), выписанных налогоплательщиками, в период с 1 января по 20 января 2023 года осуществлено 26,7 млн сделок на сумму 524,7 млрд драмов, что превышает показатель того же периода прошлого года - на 2,5 млн количественных сделок или на 10,6%, а в стоимостном выражении - на 133,7 млрд драмов или 34,2%.