ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն ուղերձ է հղել Բանակի օրվա առթիվ:
«Մեր մեծ տոնը՝ Բանակի օրը։
Այսօր իրապես մեծ տոն է։ Մենք սա պետք է լավ գիտակցենք։ Բանակը մեր ժողովրդի ծնունդը, ստեղծագործությունն ու ամենաթանկ ձեռքբերումն է։ Բանակը մեր պետության գոյության միակ երաշխավորն է։ Բանակն ապագա ունենալու մեր միակ հույսն է։ Եվ հարկ է, որ չնայած բոլոր դժվարություններին, վերջին տարիների բոլոր աղետներին այսօր ոտքի կանգնենք և սրտանց շնորհավորենք մեր ամենանվիրյալ պաշտպաններին` Բանակի տոնի կապակցությամբ։
Բանակը մենք ենք։ Բանակը մեր եղբայրներն ու զավակներն են։ Բանակը մեր մայրերն ու քույրերն են։ Բոլորս։ Վերջին տարիներին մեր ժողովրդին փորձել են խաբել։ Ասել, որ դա այդպես չէ։ Ամեն կերպ վարկաբեկել են մեր Բանակը, դավաճանել նրան, փորձել օտարել զավակին իր մորից՝ Բանակը ժողովրդից։ Դրա հետևանքներն էլ շատ չուշացան։ Բայց մենք պարտավոր ենք նորից մեկ մարմին դառնալ։ Վերականգնվել։ Ու կրկին լինել հաղթանակած Բանակ:
Հարգելի հայրենակիցներ, պատվի առեք մեր զինվորներին որտեղ էլ որ հանդիպեք նրանց։ Սիրե՛ք մեր Բանակն ավելի քան ձեր զավակներին։
Գնահատե՛ք մեր Բանակը կյանքից էլ ավել։ Ամեն մեկդ ձեր տեղում դարձեք զինվոր ու հզոր Բանակ։ Ծառայեք Հայրենքին ու պաշտպանեք այն ամեն տեսակ սպառնալիքներից։ Ու թող դարեր շարունակ հունվարի 28-ին հնչեն մեր հաղթանակած Բանակի շեփորների հնչյունները։

Председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян сегодня, 28 января, направил послание ко Дню армии, в котором говорится:
«Наш большой праздник – День Армии.
Сегодня действительно большой праздник. Мы должны хорошо это осознавать. Армия – это дитя, произведение и самое ценное достижение нашего народа. Армия – единственный гарант существования нашего государства. Армия – наша единственная надежда на будущее. И необходимо, чтобы, несмотря на все трудности, все бедствия последних лет, мы сегодня поднялись на ноги и сердечно поздравили наших самых преданных защитников – с праздником Армии.
Армия – это мы. Армия – наши братья и сыновья. Армия – наши матери и сестры. Все мы. В последние годы наш народ пытались обмануть. Пытались убедить, что это не так. Всячески дискредитировали нашу Армию, предавали ее, пытались отдалить ребенка от матери – Армию от народа. И последствия этого не заставили себя долго ждать. Но мы обязаны снова стать единым целым. Восстановиться. И снова стать победоносной Армией.
Дорогие соотечественники, чтите наших воинов, где бы вы их ни встретили.
Любите нашу Армию больше, чем своих детей. Цените нашу Армию больше жизни. Каждый на своем месте станьте воином и мощной Армией. Служите Родине и защищайте ее от всевозможных угроз. И пусть веками 28 января звучат звуки горна нашей победоносной Армии.