Ադրբեջանի կողմից փոխանցված զինծառայողի աճյունի մոտ եղել է անհետ կորած զինծառայող Վահե Թորոսյանի զինվորական գրքույկը
31/01/2023 16:01
Ադրբեջանի կողմից հունվարի 27–ին հայկական կողմին փոխանցված զոհված հայ զինծառայողի աճյունի մոտ եղել է սեպտեմբերյան մարտերի հետեւանքով անհետ կորած զինծառայող Վահե Թորոսյանի զինվորական գրքույկը։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Վահեի հայրը՝ Արամ Թորոսյանը։
Վահեի հորը փոխանցել են, որ նույնականացման գործընթացի պատասխանը հայտնի կլինի մեկ-երկու օրից։
«Մարմինն անճանաչելի է։ Հեռախոս է եղել մոտն ու իր զինվորական գրքույկը, բայց մենք ամեն դեպքում սպասում ենք ԴՆԹ փորձաքննության պատասխաններին»,- նշել է նա։
Աճյունը դուրս է բերվել Ներքին Հանդի ուղղությունից։ Վահեն սեպտեմբերի 15-ին վիրավոր վիճակում կապվել էր ընկերոջ հետ եւ բացատրել, որ Ներքին Հանդում է։

У останков погибшего армянского военнослужащего, переданного 27 января Азербайджаном Еревану, был военный билет без вести пропавшего в результате сентябрьских боев Ваге Торосяна. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am отец погибшего Арам Торосян.
Отцу Ваге заявили, что ответ относительно процесса идентификации будет известен через день-два. «Тело просто неузнаваемо. У него были телефон и военный билет, но мы в любом случае ждем ответов ДНК-экспертизы», - сказал он.
Останки были вывезены с территории в направлении Неркин Ханд. Раненый Ваге 15 сентября связался со своим другом и объяснил, что находится у Неркин Ханд.