«Ժողովուրդ». Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ներսում անառողջ մթնոլորտ է
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ներսում անառողջ մթնոլորտ է: «Ժողովուրդ» օրաթերթն իր աղբյուրներից պարզեց, որ պարգեւավճարներ պահանջող 36 պատգամավորների օգնականները, որոնք իրենց ղեկավարների գիտությամբ դիմել էին ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին եւ աշխատակազմի ղեկավար Վահան Նարիբեկյանին՝ պարգեւավճար ստանալու պահանջով, անհարմար իրավիճակում են: Պարզվում է՝ պատգամավորներից շատերը չեն իմացել, թե ինչ ինտրիգներ են թաղված ստորագրահավաքի հետեւում, եւ հրահանգել են իրենց օգնականներին գնալ ու հետ վերցնել ստորագրությունը:
Նրանք չեն ցանկացել դուրս գալ Սիմոնյանի եւ Նարիբեկյանի դեմ, բայց քանի որ այդպիսի ընթացակարգ տեխնիկապես հնարավոր չէ, գործընթացը շարունակվել է զղջացող տեքստերով միայն: Բանն այն է, որ ՔՊ պատգամավորների ստորագրահավաքն ավարտվեց Վահան Նարիբեկյանի՝ աշխատանքից ազատման դիմումով, իսկ պատգամավորների օգնականներն էլ պարգեւավճար չստացան:
Ու թեեւ բոլոր կողմերը պարբերաբար տարբեր խմբերում ու զրույցներում միմյանց հորդորում են թեման փակել, բայց ամեն մամուլի հրապարակումից հետո նոր բախումների դաշտ է բացվում, եւ ՔՊ ներսում թիմին «թիկունքից խփող», «վարչապետին հարվածող» եւ այլ մեղադրանքներ են հնչում՝ դեռեւս առանց անունների:

Газета «Жоховурд» пишет: «Внутри правящей фракции “Гражданский договор” нездоровая атмосфера.
Газета “Жоховурд” у своих источников выяснила, что помощники 36 депутатов, требующие премий, которые с ведома начальства обратились к спикеру НС Алену Симоняну и руководителю аппарата Ваану Нарибекяну с просьбой о премиях, теперь в неудобном положении. Выяснилось, что многие из депутатов не знали, какие интриги скрываются за сбором подписей, и, поручили своим помощникам пойти и отозвать свою подпись.
Они не пожелали выступить против Симоняна и Нарибекяна, но, поскольку такая процедура технически невозможна, процесс продолжился только с покаянными текстами. Дело в том, что сбор подписей депутатов ГД завершился заявлением об уходе Ваана Нарибекяна, а помощники депутатов премии так и не получили.
Хоть и все стороны периодически в различных группах и беседах призывают друг друга закрыть эту тему, но после каждой публикации в СМИ открывается новое поле для конфликтов, звучат такие обвинения, как “удар ножом в спину” по команде, “удар по премьер-министру” и другие, хотя пока без озвучивания имен.