Ավանում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը` ներկայանալով հատուկ առաջարկներով
Ամերիաբանկը շարունակում է ընդլայնել իր մասնաճյուղային ցանցը` ավելի մոտ լինելու իր հաճախորդներին հենց իրենց համայնքներում: Այս անգամ Բանկի նոր մասնաճյուղն իր դռներն է բացել Երևանի Ավան վարչական շրջանում: «Ավան»-ն Ամերիաբանկի թվով 25-րդ մասնաճյուղն է:
Ամերիաբանկի մասնաճյուղային ցանցի և կոնտակտային կենտրոնի ղեկավար Անդրանիկ Խաչատրյանի խոսքով, թեև առցանց ծառայությունները հաճախորդներին հնարավորություն են ընձեռում  իրականացնել գրեթե ցանկացած տիպի գործարք, մասնաճյուղային ցանցը ևս շարունակում է ընդլայնվել:
«Ավան վարչական շրջանում մասնաճյուղը բացելիս առաջնորդվել ենք մեր հաճախորդների ցանկությամբ: Մի քանի օր է, ինչ մասնաճյուղն աշխատում է, սակայն արդեն նկատում ենք մեծ ակտիվություն»,- նշեց Անդրանիկ Խաչատրյանը:
Բացման առթիվ կանաչ ու հյուրընկալ «Ավան» մասնաճյուղում գործում են հատուկ առաջարկներ` նախատեսված թե՛ ֆիզիկական, թե՛ իրավաբանական բոլոր այն անձանց համար, որոնք կդառնան բանկի հաճախորդ` բացելով հաշիվ մինչև  31.05.2023թ.-ը ներառյալ:
Հատուկ առաջարկներ ֆիզիկական անձանց համար`
• Մեկ Visa Gold կամ MasterCard Gold վճարային քարտի տրամադրում՝ առանց առաջին տարվա սպասարկման վճարի
• MyAmeria բջջային հավելվածի անվճար տրամադրում
• Հաշվի բացում ծառայությունների փաթեթով (ՀՀ դրամով և մեկ արտարժույթով հաշիվ, MyAmeria բջջային հավելված), մեկ VISA Classic կամ MasterCard Standard վճարային քարտի տրամադրում` առանց տարեկան սպասարկման վճարի
Հատուկ առաջարկներ իրավաբանական անձանց համար`
• Ինտերնետ Բանկինգ ծառայության տրամադրում` մեկ տարի անվճար սպասարկմամբ
• Ընկերության 2 ղեկավարի / իրական շահառուին մեկական դեբետային կամ կրեդիտային վճարային քարտի տրամադրում (բացառությամբ՝ Platinum, Signature կամ Infinite տեսակի քարտերի)` առանց մեկ տարվա տարեկան սպասարկման վճարի
• Visa Business կամ MasterCard Business քարտի տրամադրում` առանց մեկ տարվա սպասարկման վճարի
Տեխնիկապես հագեցած, հարմարավետ սրահով ու բարեհամբույր աշխատակազմով «Ավան» մասնաճյուղն իր հաճախորդներին սպասում է Խուդյակովի 175/1 հասցեում` երկուշաբթիից ուրբաթ, ժամը` 9:30 - 17:00:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն առաջատար ֆինանսական - տեխնոլոգիական հաստատություն է և ՀՀ տնտեսական ոլորտի առավել նշանակալի դերակատարներից մեկը, որի ակտիվները գերազանցում են 1 տրիլիոն ՀՀ դրամը: Ամերիան ներկայանում է  նորարար ու թվային միջավայրով` էկոհամակարգով, որը մեկտեղում է ֆինանսական և ոչ ֆինանսական ծառայությունները և հնարավորություն ընձեռում բոլոր հիմնական ուղղություններով ստանալ հարմարավետ և հնարավորինս արագ ֆինանսավորում: Հաշվի բացումից մինչև քարտի տրամադրման և ֆինանսավորման համար դիմելու ամբողջ ուղին այժմ հնարավոր է անցնել էկոհամարգի առցանց միջավայրում:

Ameriabank continues expanding its branch network to be closer to its clients in their communities. This time, the new branch of Ameriabank has opened its doors in Avan administrative district of Yerevan.  “Avan” is the 25th branch of Ameriabank.
According to Andranik Khachatryan, head of Ameriabank’s Branches and Contact Center, the Bank branch network is expanding, in parallel with the online services offering almost all types of transactions to its clients.
“We are opening a branch in Avan administrative district to meet our customers’ demands and desire. The branch has been operating for just a few days by now, but we are already noticing that our clients are very active”, - said Andranik Khachatryan.
On the occasion of opening, the green and friendly Avan branch has special offers both for individuals and legal entities that will become Ameriabank clients and will open accounts by May 31, 2023, inclusive.
Special offers for individuals:
• One Visa Gold or MasterCard Gold payment card, with no service fee for the first year
• Free MyAmeria application
• Account opening with a package of services that includes an account in AMD and an account in foreign currency, MyAmeria mobile app, one VISA Classic or MasterCard Standard payment card, without annual service fee
Special offers for corporate clients:
• Online banking with free-of-charge service during the first year
• One debit or credit card for 2 executives/beneficial owners (each) of the Company (except Platinum, Signature or Infinite cards), with no service fee during one year
• Visa Business or MasterCard Business card with no service fee for the first year
The technically well-equipped Avan Branch with a comfortable customer service hall and friendly staff is ready to welcome its clients at 175/1 Khudyakov St., Monday to Friday from 9:30 a.m. to 5:00 p.m.
Ameriabank is a leading financial and technological institution and a major contributor to the Armenian economy, with assets exceeding AMD 1 trillion. Ameria provides an innovative and digital platform, i.e. an ecosystem combining both financial and non-financial services at one place. The ecosystem platform offers convenience and enables to receive quick financing in all major areas, powering the whole customer journey from account opening to getting a card and applying for credit in the online environment of the Ameria ecosystem.
Ameriabank has adopted a customer-focused approach and is committed to doing business responsibly to ensure service quality and modern banking experience in an evolving and secure digital environment.