Կանադայի Համայնքների պալատի հանձնաժողովն Ադրբեջանին կոչ է արել բացել Լաչինի միջանցքը
Կանադայի խորհրդարանի Համայնքների պալատի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովն Ադրբեջանին կոչ է արել երաշխավորել Լաչինի միջանցքով ազատ տեղաշարժը: Համայնքների պալատին ներկայացված միջնորդությունն ընդունվել է միաձայն: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Կանադայի Հայ դատի հանձնախմբի տարածած հաղորդագրությունը:
«Կանադայի Համայնքների պալատի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը միաձայն ընդունել է պատգամավոր Ստեֆան Բերժերոնի կողմից ներկայացված միջնորդությունը՝ կոչ անելով Ադրբեջանին բացել Լաչինի միջանցքը, երաշխավորել տեղաշարժի ազատությունը և խուսափել հումանիտար իրավիճակի հետագա վատթարացումից», - նշված է Կանադայի Հայ դատի հանձնախմբի Twitter-ի էջում տարածված հաղորդագրությունում։
Միջնորդությունը կուղարկվի Համայնքների պալատ, նաև կառավարությունից պատասխան կպահանջվի։
Կանադայի Հայ դատի հանձնախումբը շնորհակալություն է հայտնել պատգամավոր Ստեֆան Բերժերոնին, ինչպես նաև հանձնաժողովի բոլոր անդամներին «այս հրատապ հարցում ցուցաբերած աջակցության համար»:

Комиссия Палаты общин парламента Канады призвала Азербайджан открыть Лачинский коридор
Постоянная комиссия по международным отношениям Палаты общин Парламента Канады призвала Азербайджан гарантировать свободное передвижение по Лачинскому коридору. Ходатайство, представленное в Палату общин, было принято единогласно. Об этом сообщает Комиссия «Ай Дата» Канады.
«Постоянная комиссия по международным отношениям Палаты общин Парламента Канады единогласно приняла ходатайство, представленное депутатом Стефаном Бержероном, призывающее Азербайджан открыть Лачинский коридор, гарантировать свободу передвижения и избежать дальнейшего ухудшения гуманитарной ситуации», - говорится в сообщении Комиссии «Ай Дата» Канады.
Ходатайство будет направлено в Палату общин, будет запрошен ответ и от правительства.
Комиссия «Ай Дата» Канады поблагодарила депутата Стефана Бержерона, а также всех членов комиссии «за поддержку в этом актуальном вопросе».