Հայաստանը կարևորում է Լիտվայի հետ գործընկերային հարաբերությունները. Վահագն Խաչատուրյան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիտվայի Հանրապետության նախագահ Գիտանաս Նաուսեդային՝ Ազգային տոնի կապակցությամբ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լիտվայի ժողովրդին Լիտվայի Հանրապետության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Հայաստանը կարևորում է Լիտվայի հետ գործընկերային հարաբերությունները և պատրաստակամ է զարգացնելու և ամրապնդելու համագործակցությունը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում:
Գոհունակությամբ պետք է նշեմ, որ հայ-լիտվական հարաբերություններում առկա է բարձր մակարդակ, որը հիմնված է մեր ժողովուրդների բարեկամական ամուր կապերի վրա։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեզ կհաջողվի առավել խորացնել և ընդլայնել երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսությունը։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Լիտվայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն», - նշված է ուղերձում։

Армения придаёт большое значение партнёрским отношениям с Литвой – Ваагн Хачатурян
Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Литовской Республики Гитанасу Науседе по случаю национального праздника, сообщает пресс-служба президента республики.
«Сердечно поздравляю Вас и литовский народ с национальным праздником Литовской Республики.
Армения придаёт большое значение партнёрским отношениям с Литвой и готова развивать и укреплять сотрудничество в областях, представляющих взаимный интерес.
Должен с удовлетворением отметить, что армяно-литовские отношения находятся на высоком уровне, которых зиждется на прочных дружественных связях наших народов.
Уверен, что общими усилиями нам удастся ещё более углубить и расширить политический диалог между двумя странами.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному литовскому народу мира и благополучия», - говорится в послании.