ԱՍՀ նախարարությունն անհրաժեշտ աշխատանքներ է իրականացնում ՊՆ նախկին վարչական համալիրի բնակիչների ժամանակավոր կեցության ապահովման ուղղությամբ
16/02/2023 15:44
Երևան-Աշտարակ մայրուղու վրա գտնվող ՊՆ նախկին վարչական համալիրի բնակիչներին տեղափոխելու մտահոգությունների առնչությամբ տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունն իր լիազորությունների շրջանակում անհրաժեշտ աշխատանքներ է իրականացնում վերոնշյալ շենքում բնակվող քաղաքացիների ժամանակավոր կեցության ապահովման ուղղությամբ։
«Նախարարությունն այս պահին քննարկում է նաև իրականացնել վարձավճարի փոխհատուցման ծրագիր՝ չափորոշիչներին համապատասխանող քաղաքացիների կեցության ապահովման նպատակով։
Տեղեկացնում ենք նաև, որ ԱՍՀ նախարարության կողմից մինչ այժմ արդեն իսկ մեկնարկել էր տվյալ շենքի բնակիչների կարիքների նախնական գնահատում, սակայն ամփոփ պատկեր ստանալու համար անհրաժեշտ է վերջիններիս կողմից համագործակցություն ևս։
Այսպիսով, հորդորում ենք ՊՆ նախկին վարչական համալիրի բնակիչներին դիմել Միասնական սոցիալական ծառայության տեղում աշխատող սոցիալական աշխատողներին կամ ՄՍԾ ցանկացած տարածքային կենտրոն» , - նշված է հաղորդագրության մեջ։

Министерство труда и социальных вопросов проводит работы для обеспечения временным жильем выселенных из бывшего здания Минобороны граждан
16/02/2023 17:15
Министерство труда и социальных вопросов сообщает в рамках своих полномочий осуществляет необходимые работы в направлении обеспечения временным жильем граждан, выселенных из бывшего административного комплекса Министерства обороны, расположенного на трассе Ереван-Аштарак.
«В настоящее время ведомство обсуждает также реализацию программы по компенсации арендной платы для обеспечения соответствующего стандартам проживания граждан.
Сообщаем также, что в министерстве началась предварительная оценка нужд жильцов данного здания, однако для получения общей картины необходимо также сотрудничество последних.
Таким образом, мы призываем жителей бывшего административного комплекса Минобороны обратиться к работающим на месте сотрудникам Единой социальной службы или в любой территориальный центр ЕСС», - говорится в сообщении ведомства.
Напомним, сотрудники полиции с раннего утра начали выселять жильцов из бывшего здания министерства обороны Армении, переданному Комитету государственных доходов. Как отмечается в сообщении полиции, 16 февраля сотрудники различных подразделений на основании письма КГД и согласно решению правительства 797-Н осуществили действия для устранения проникших на территорию и незаконно находящихся там лиц.