Ադրբեջանն օգտագործում է այս մարտավարությունը՝ ստեղծելու վախ, անբնակելի պայմաններ․ Վարդանյանը՝ գազամատակարարման խափանումների մասին
16/02/2023 12:50
Ադրբեջանն օգտագործում է այս մարտավարությունը՝ հասնելու Արցախի բնիկ հայ բնակչության բռնի տեղահանմանը, անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից Արցախի գազամատակարարման խափանումներին՝ թվիթերյան մկրոբլոգում գրել է Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը (Ruben Vardanyan).
«Ձմեռային ցրտաշունչ ջերմաստիճանի պայմաններում և գերբեռնված էներգացանցով Ադրբեջանն օգտագործում է այս մարտավարությունը վախ, անորոշություն և անբնակելի պայմաններ ստեղծելու համար, որպեսզի հասնի իր վերջնական նպատակին՝ Արցախի բնիկ հայ բնակչության բռնի տեղահանմանը», - նշել է նա։

Азербайджан использует эту тактику для создания страха и неприемлемых условий жизни – Рубен Варданян о срывах газоснабжения Арцаха
16/02/2023 13:52
Азербайджан использует эту тактику для достижения принудительной депортации коренного армянского населения Арцаха, написал в своем микроблоге в Twitter государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян, касаясь очередного прекращения подачи газа в Арцах со стороны Азербайджана.
«В условиях холодной зимы и перегрузки электросети Азербайджан использует эту тактику для создания страха, неопределенности и неприемлемых условий жизни, чтобы достичь своей окончательной цели – принудительной депортации коренного армянского населения Арцаха», - отметил Рубен Варданян.