ՊԵԿ. Աշխատանքներ են տարվում մաքսատուն-վարչություններում առաջացած հերթերի նվազեցման ուղղությամբ
Պետական եկամուտների կոմիտեն հայցում է արտաքին տնտեսական գործունեություն իրականացնողների ներողամտությունը՝ մաքսատուն-վարչություններում, վերջին շրջանում, առաջացած հերթերի հետևանքով պատճառված անհարմարությունների համար: Կոմիտեն վստահեցնում է, որ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քայլեր՝ ստեղծված խնդիրները կարճ ժամանակում կարգավորելու և հերթերը նվազեցնելու ուղղությամբ:
Միաժամանակ, ՊԵԿ-ը հայտնում է, որ շարունակական աշխատանքներ են տարվում տնտեսվարողների սպասարկման բարելավման և մաքսային գործառույթներին առնչվող բոլոր փուլերի պատշաճ կազմակերպման համար:
Իրականացվող աշխատանքների, ինչպես նաև գործընթացների թվայնացման արդյունքում էապես կկրճատվի մաքսային գործառնությունների վրա ծախսվող ժամանակը, ինչը հնարավորություն կտա տնտեսվարողներին ավելի կարճ ժամկետում ավարտել մաքսային ձևակերպումներին առնչվող գործընթացները՝ ապահովելով որակյալ և արագ սպասարկում:

КГД Армении предпринимает меры для сокращения очередей на таможнях
Комитет государственных доходов Армении приносит свои извинения лицам, осуществляющим внешнеэкономическую деятельность, за неудобства, вызванные в последнее время очередями на таможнях-управлениях. Комитет заверяет, что предпринимаются необходимые шаги для урегулирования создавшихся проблем в короткие сроки и сокращения очередей.
Одновременно КГД сообщает, что ведется постоянная работа по улучшению обслуживания хозяйствующих субъектов и надлежащей организации всех этапов, связанных с выполнением таможенных функций.
В результате проводимых работ, а также оцифровки процессов существенно сократится время, затрачиваемое на таможенные функции, что позволит хозяйствующим субъектам завершать процедуры таможенного оформления в более короткий срок, обеспечив качественное и быстрое обслуживание.