«Երկկողմ առևտրաշրջանառության ծավալները տարեցտարի աճում են»․ Փաշինյանը Մյունխենում հանդիպել է Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահի հետ
17/02/2023 19:47
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրաքյան Քուրդիստանի նախագահ Նեչիրվան Բարզանիի հանդիպումը, տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությունից։
«Զրուցակիցները կարևորել են առևտրատնտեսական համագործակցության շարունակական զարգացումը և նշել, որ երկկողմ առևտրաշրջանառության ծավալները տարեցտարի աճում են: Այդ համատեքստում, կարևորվել է գործարար կապերի ընդլայնումն ու խորացումը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ թեմաների շուրջ»,- նշված է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունում։

Премьер-министр Армении и президент Иракского Курдистана обсудили торгово-экономическое сотрудничество
17/02/2023 20:40
На полях Мюнхенской конференции по безопасности состоялась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Иракского Курдистана Нечирвана Барзани, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Собеседники подчеркнули важность развития торгово-экономического сотрудничества и отметили, что объем двустороннего товарооборота растет из года в год. В этом контексте была подчеркнута важность расширения и углубления бизнес-контактов.