Համաշխարհային խոշորագույն զբոսաշրջային ցուցահանդեսներից մեկի կազմկոմիտեից Հայաստանին զգուշացրել են՝ չխոսել Ղարաբաղի մասին
17/02/2023 14:50
Համաշխարհային խոշորագույն զբոսաշրջային ցուցահանդեսներից մեկի կազմկոմիտեից ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությանը զգուշացրել են, որ «քաղաքական բնույթի» որևէ նյութ, գրքույկ, ցուցանմուշ տուրիստական ցուցահանդեսին չներկայացվի։
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը հրապարակել է նամակն ու որոշ մանրամասներ ներկայացրել։
Ըստ Աշոտյանի՝ նամակում հստակ նշված է, որ խոսքը գնում է Լեռնային Ղարաբաղի մասին։
«Մեզ փորձում են զրկել Արցախից բոլոր մակարդակներում, այդ թվում այսպիսի՝ զբոսաշրջային, մշակութային, մարդկային, տնտեսական և այլ հարթություններում»,- Facebook-ում գրել է Աշոտյանը։
Ի դեպ, նա նկատել է, որ այսպիսի նամակ ՀՀ-ն ստանում է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի՝ Գերմանիա վերջերս կատարած այցից անմիջապես հետո։

Оргкомитет одной из крупнейших туристических выставок мира предупредил Армению не говорить о Нагорном Карабахе
17/02/2023 16:28
Оргкомитет одной из крупнейших туристических выставок мира предупредил министерство экономики Армении, чтобы на туристической выставке не представлялся какой-либо информационный материал, постер, буклет «политического характера».
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян опубликовал письмо и представил некоторые подробности.
По словам Ашотяна, в письме четко отмечается, что речь касается Нагорного Карабаха.
«Нас пытаются лишить Арцаха на всех уровнях, в том числе в таких туристических, культурных, человеческих, экономических и других плоскостях», - написал на своей странице в Facebook Армен Ашотян.
Кстати, он отметил, что такое письмо Республика Армения получает сразу после недавнего визита главы МИД Арарата Мирзояна в Германию.