Արցախի խորհրդարանը ղարաբաղյան շարժման 35-ամյակին նվիրված հանդիսավոր նիստ կգումարի
Փետրվարի 17-ին Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի նախագահությամբ հրավիրվել է արցախահայության ազգային- ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի տոնակատարությունների կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողովի հերթական նիստը, տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության ազգային ժողովից։
Ներկայացվել է փետրվարի 20-ի միջոցառումների ծրագիրը: Նախատեսվում են ուսուցողական-մշակութային միջոցառումներ, այդ թվում՝ բաց դասեր, ղարաբաղյան շարժման արխիվային նյութերի տարածում:
Առավոտյան կհրավիրվի ԱԺ արտահերթ նիստ, իսկ երեկոյան տեղի կունենա հանդիսավոր նիստ՝ նվիրված շարժման 35-ամյակին: Մարզական և մշակությաին միջոցառումներն արդեն իսկ մեկնարկել են:
Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը ներկայացրել է հանդիսավոր նիստի բեմագիրը: Քննարկվել են կազմակերպչական հարցեր:

Парламент Арцаха созовет торжественное заседание, посвященное 35-летию Карабахского движения
17 февраля под председательством главы парламента Республики Арцах Артура Товмасяна созвано очередное заседание Государственной комиссии по организации и координации празднования 35-летия национально-освободительной борьбы армян Арцаха – Карабахского движения.
Представлена программа праздничных мероприятий 20 февраля. Предусмотрено проведение образовательно-культурных мероприятий, в том числе открытых уроков, распространение архивных материалов Карабахского движения.
Утром будет созвано внеочередное заседание Национального Собрания, а вечером состоится торжественное заседание, посвященное 35-летию Карабахского движения. Спортивные и культурные мероприятия уже стартовали в республике.
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Лерник Ованнисян представил сценарий торжественного заседания. Обсуждены организационные вопросы.