«Հրապարակ». Ո՞ւր են այդքան գնացել, և ինչ տրանսպորտային տեղափոխումներ է իրականացնում ֆեյքերի ՊՈԱԿ-ը՝ պարզ չէ
17/02/2023 09:41
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարության «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը 2022 թվականի ընթացքում 5535 լիտր ռեգուլյար տեսակի բենզին է գնել, թեև այս ՊՈԱԿ-ն ընդամենը մեկ ծառայողական մեքենա ունի: Եթե ձեռք բերված բենզինի քանակը բաժանենք տարվա աշխատանքային 250 օրերի վրա՝ շաբաթ-կիրակին հանած, ապա կստացվի, որ օրական մոտ 22 լիտր բենզին է ծախսել ՊՈԱԿ-ի մեքենան։ Թե ուր են այդքան գնացել, և ինչ տրանսպորտային տեղափոխումներ է իրականացնում ֆեյքերի ՊՈԱԿ-ը, պարզ չէ։
Նշենք, որ այս ՊՈԱԿ-ի գործառույթները հիմնականում կապված են ԶԼՄ-ների հրապարակումների մոնիթորինգի, կառավարության գործունեության լուսաբանման հետ, և անհասկանալի է, թե ինչպես կարող էր 1 մեքենան այդ ծավալի բենզին ծախսել»։

«Грапарак»: Куда столько ездили в ГНКО фейков?
Газета «Грапарак» пишет, что ГНКО «Центр связей с общественностью и информации» аппарата премьер-министра в течение 2022 года закупило 5535 литров бензина марки «Regular» несмотря на то, что в ГНКО есть всего одна служебная машина.
«Если количество приобретенного бензина разделить на 250 рабочих дней в году, исключив субботу и воскресенье, то получится, что машина ГНКО израсходовала около 22 литров бензина в день. Куда столько ездили и какие перемещения осуществлялись ГНКО фейков – неясно.
Отметим, что функции ГНКО в основном связаны с мониторингом публикаций СМИ, освещением деятельности правительства и непонятно, как может одна служебная машина расходовать такое количество бензина?» - пишет газета.