Նիկոլ Փաշինյանը գործում է պահի ազդեցության տակ և բնազդով․ նրա միակ նպատակն իր իշխանությունը պահպանելն է․ Արթուր Վանեցյան
20/02/2023 13:30
Հասարակության մեջ բաժանարար գծեր մտցնելը հիմնական գործիքն է, որով Նիկոլ Փաշինյանը կարողանում է պահպանել իր իշխանությունը, լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ընդգծեց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Հասարակությանը բաժանել են «սևերի», «սպիտակների», հակառակորդների, յուրայինների, ռուսամետների, արևմտամետների և այլ այսպիսի բաժանումներ, որոնցով կարողանում են կառավարել ժողովրդին և պահպանել իրենց իշխանությունը»,- ասաց Վանեցյանը՝ հավելելով՝ Նիկոլ Փաշինյանը գործում է բնազդով։
«Նիկոլ Փաշինյանը գործում է պահի ազդեցության տակ, գործում է բնազդով՝ պահպանել իր իշխանությունը։ Վերջ, ուրիշ որևէ նպատակ այս իշխանությունը չունի»,- նշեց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահը։
Արթուր Վանեցյանը Հայաստանում ու Արցախում ստեղծված ծանր իրավիճակից դուրս գալու ամենակարևոր քայլը մատնանշեց՝ միասնություն։
«Բոլոր ուժերը, բոլոր քաղաքացիները պետք է կարողանան միավորվել այս գաղափարի շուրջ, որ կարողանանք դուրս գալ ստեղծված ծանր վիճակից»,- ասաց նա։

Артур Ванецян: Никол Пашинян действует под влиянием момента, на уровне инстинктов – для сохранения своей власти
20/02/2023 14:13
Создание разделительный линий в обществе – основной инструмент, благодаря которому Николу Пашиняну удается сохранить свою власть, заявил сегодня председатель партии «Родина» Артур Ванецян в беседе с журналистами.
«Общество разделили на ″черных″ и ″белых″, противников, своих, пророссийских и прозападных и другие подобные категории, за счет чего удается управлять людьми и сохранить свою власть», - сказал Ванецян, отметив, что Никол Пашинян действует инстинктивно.
«Никол Пашинян действует под влиянием момента, на уровне инстинктов – для сохранения своей власти. Это все, другой цели у этой власти нет», - отметил председатель партии «Родина».
Артур Ванецян подчеркнул, что самый важный шаг для выхода из создавшейся в Армении и Арцахе тяжелой ситуации – единство.
«Все силы, все граждане должны суметь объединиться вокруг этой идеи, чтобы мы могли выйти из создавшейся тяжелой ситуации», - сказал он.