Ռուս խաղաղապահներն ավելի քան 35 տոննա մարդասիրական բեռ են մատակարարել Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչներին
Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները մարդասիրական ակցիա են անցկացրել Ստեփանակերտ քաղաքի երեխաների համար, այս մասին հայտնում են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունց:
Ըստ հաղորդագրության`ՌԴ օդատիեզերական ուժերի ռազմատրանսպորտային ավիացիան Ռուսաստանից Հայաստանի Հանրապետության մայրաքաղաք է հասցրել «Մենք միասնական ենք» բազմազգ նախագծի կողմից ուղարկված հումանիտար բեռ: Ռուս խաղաղապահները Լաչինի միջանցքով 35 տոննա պարենամթերքը հասցրել են Ստեփանակերտ։
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հումանիտար արձագանքման կենտրոնի մասնագետները տեղեկատվությունը հավաքելուց և մշակելուց հետո մարդասիրական գործողություններ են կազմակերպում Լեռնային Ղարաբաղի քաղաքներում և բնակավայրերում։
Բազմազգ ծրագրի կամավորների հետ միասին նման մի ակցիա է անցկացվել Անդրեյ Սախարովի անվան թիվ 8 դպրոցում և Ստեփանակերտի մանկատանը։
Ռուս խաղաղապահները սննդի փաթեթներ են բաժանել դպրոցի աշակերտներին և անապահով ընտանիքներին։ Մարդասիրական օգնություն են ստացել նաև մանկատներից մեկի սաներն ու դաստիարակները։
Բեռն իրենից ներկայացնում է պարենային փաթեթներ, որոնք ներառում են ալյուր, արևածաղկի ձեթ, տարբեր տեսակի ձավարեղեն, բանջարեղենի պահածոներ, շաքարավազ, թխվածքաբլիթներ, խտացրած կաթ, մուրաբա և հյութ՝ բազմազավակ և անապահով ընտանիքների համար։

Российские миротворцы доставили жителям Арцаха более 35 тонн гуманитарного груза
Военнослужащие российских миротворческих сил, дислоцированных в Нагорном Карабах, провели гуманитарную акцию для детей Степанакерта.
В Минобороны РФ сообщают, что военно-транспортная авиация ВКС России доставила в столицу Республики Армения гуманитарный груз, отправленный из России в рамках многонационального проекта «Мы едины». Эти 35 тонн продовольствия российские миротворцы по Лачинскому коридору доставили в Степанакерт.
Минобороны РФ также сообщает, что после сбора и обработки информации специалисты Центра гуманитарного реагирования российских миротворческих сил организуют гуманитарные операции в городах и населенных пунктах Нагорного Карабаха.
Вместе с волонтерами многонационального проекта такая же акция была проведена и в школе №8 имени Андрея Сахарова и в Степанакертском детском доме.
Российские миротворцы раздали школьникам и малообеспеченным семьям продуктовые наборы. Гуманитарную помощь получили также воспитанники и педагоги Детского дома.
В продуктовых наборах для многодетных и малообеспеченных семей были мука, подсолнечное масло, различные виды круп, овощные консервы, сахар, печенье, сгущенка, варенье и соки.