ԱԽ քարտուղարը վստահ է՝ ԵՄ առաքելությունը կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանը
Փետրվարի 21-ին ԱԽ քարուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով ԵՄ նոր քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելության ժամանումն ու պաշտոնական մեկնարկը Հայաստանում՝ ԱԽ քարտուղարը վստահություն է հայտնել, որ այն կշարունակի նպաստել մեր տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության հաստատմանը:
Ստեֆանո Տոմատը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կողմին ԵՄ քաղաքացիական առաքելությանը ցուցաբերած աջակցության համար և ներկայացրել  Հայաստանում իրենց կողմից իրականացվելիք աշխատանքները:

Секретарь СБ Армении уверен, что миссия ЕС поспособствует установлению мира в регионе
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 21 февраля принял делегацию во главе с командующим гражданскими операциями Службы внешних связей ЕС Стефано Томатом, сообщает пресс-служба Совбеза Армении.
Приветствуя прибытие и официальный старт новой миссии гражданских наблюдателей ЕС в Армении, секретарь Совета безопасности выразил уверенность, что она продолжит способствовать установлению стабильности и мира в нашем регионе.
Стефано Томат поблагодарил армянскую сторону за содействие гражданской миссии ЕС и представил работы, которые они проведут в Армении.