Թեհրանը հայտարարել է Ռուսաստանի, Իրանի, Թուրքիայի, Ադրբեջանի, Հայաստանի, Վրաստանի ԱԳ նախարարների հանդիպում անցկացնելու պատրաստակամության մասին
21/02/2023 10:07
Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Ալեքսանդր Գրուշկոն Թեհրանում հանդիպել է Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանի հետ։
Ըստ Իրանի ԱԳՆ-ի՝ Աբդոլլահյանն ընդգծել է տարածաշրջանային համագործակցության անհրաժեշտությունը և հայտարարել է Իրանի պատրաստակամության մասին՝ Թեհրանում «երեք գումարած երեք» ձևաչափով Ռուսաստանի, Իրանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի, Հայաստանի և Վրաստանի արտգործնախարարների հանդիպում անցկացնելու մասին։

Тегеран заявил о готовности провести встречу глав МИД России, Ирана, Турции и Азербайджана, Армении, Грузии
21/02/2023 09:56
Заместитель главы МИД РФ Александр Грушко встретился с министром иностранных дел Ирана Хосейном Амиром Абдоллахияном в Тегеране.
Как сообщает МИД Ирана, Абдоллахиян подчеркнул необходимость регионального сотрудничества и заявил о готовности Ирана провести в Тегеране встречу министров иностранных дел России, Ирана, Турции и Азербайджана, Армении, Грузии в формате «три плюс три».