«Հայաստանը բանակ չի ունեցել» օպերացիայի շրջանակներում հերթական թիրախ է նշանակվել գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովը. Տիգրան Աբրահամյան
21/02/2023 09:45
«Հայաստանը բանակ չի ունեցել» օպերացիայի շրջանակներում հերթական թիրախ է նշանակվել գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովը, որի հետ կապված պրոցեսն արհեստականորեն «եփվում» էր խորհրդարանի վերջին նիստում, այս մասին հայտարարել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրա Աբրահամյանը:
«Ճի՛շտ է, փաստերի բացակայության պայմաններում քպ-դատախազ «պասերով» խաղն ակնհայտ չէր ստացվում, բայց արդեն պարզ էր, որ իշխանությունը գործ կարելու հերթական թեման է զարգացնում:
Սեյրան Օհանյանի գործով ԱԺ հայտնի նիստից հետո առիթ ունեցել եմ ասելու, որ Խաչատուրովների գեներալական ընտանիքը իշխանությունների թիրախ պատահական չի դարձել:
Ե´վ Գրիգորի, և´ Յուրի Խաչատուրովները 2018 թվականի հայտնի իրադարձություններից հետո ունեցել են հստակ քաղաքացիական դիրքորոշում երկրում տեղի ունեցող այլանդակությունների, պետության ավերման և զինված ուժերը կազմաքանդման տանելու վերաբերյալ և այդ մասին նրանք հրապարակային խոսել են:
Իշխանությունն, իհարկե, «կուլ չէր տալու» իրերն իրենց անուններով անվանելու հանգամանքը և գնաց սպասելի` իրեն անչափ հոգեհարազատ անբարոյական ճանապարհով:
Մի բան հաստատ գիտեմ՝ Գրիգորի Խաչատուրովի կեցվածքն ու վարքագիծը գիտակցված է, նա հստակ գիտեր, թե դա ինչի կարող էր հանգեցնել, սակայն նա այն մարդկանցից է, ով գիտի, թե ինչպես պետք է պաշտպանել իր պատիվն ու արժանապատվությունը», - Facebook-ում գրել է Աբրահամյանը:

В рамках операции «у Армении не было армии» очередной мишенью назначен генерал Григорий Хачатуров – Тигран Абрамян
21/02/2023 12:35
В рамках операции «у Армении не было армии» очередной мишенью назначен генерал Григорий Хачатуров, связанный с которым процесс искусственно «варился» на последнем заседании парламента, написал на своей странице Facebook секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Правда, в условиях отсутствия фактов игра в пас ″гражданский договор″ - генпрокурор явно не получалась, однако уже было ясно, что власть продвигает очередную тему – сшить дело.
После известного заседания НС по делу экс-министра обороны Армении Сейрана Оганяна я отметил, что семья генералов Хачатуровых не случайно стала мишенью властей.
И Григорий, и Юрий Хачатуровы (экс-начальник Генштаба ВС РА, бывший генсек ОДКБ – ред.) после известных событий 2018 года придерживались четкой гражданской позиции относительно происходящих в стране безобразия, разрушения государства и развала ВС, и они публично говорили об этом.
Власти, конечно, ″не переварили ″ того обстоятельства, что вещи назывались своими именами, и пошли по ожидаемому, родному для них безнравственному пути.
Одно знаю точно: поведение и позиция Григория Хачатурова – осознанны, он четко знал, к чему это может привести, но он из тех людей, кто знает, как нужно защищать свою честь и достоинство», - написал Тигран Абрамян.