«Փաստ». Փաշինյանին զեկուցել են, որ ներկայում իշխանության վարկանիշը տատանվում է 9-9,5%-ի միջակայքում և նվազման միտում ունի
21/02/2023 10:00
«Փաստ» թերթը գրում է. «Մենք արդեն անդրադարձել էինք այն տեղեկությանը, որ իշխանությունները, հաշվի առնելով իրենց ու մասնավորաբար Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշի օրավուր անկումը, վերջնականապես որոշել են չշտապել ու ոչ թե մայիսին արտահերթ կարգով անցկացնել Երևանի ավագանու ընտրություններ, այլ «իր ժամանակին»՝ աշնանը՝ այն հույսով, որ առաջիկա ութ ամսվա ընթացքում կկարողանան շտկել վարկանիշային կատաստրոֆան։ Այս առիթով թերթին նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել:
Մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ վերջերս հերթական «փակ» , ներքին օգտագործման հարցում-մոնիթորինգն է անցկացվել, որի արդյունքները, մեղմ ասած, չեն գոհացրել իշխանություններին։ Մասնավորաբար, մեր ունեցած տեղեկություններով, համապատասխան կառույցները Փաշինյանին զեկուցել են, որ ներկայում իշխանության վարկանիշը տատանվում է 9-9,5 տոկոսի միջակայքում, ավելին՝ ընդգծվել է, որ այն էլ ավելի նվազման միտում ունի։
Թերթի իշխանական աղբյուրը փոխանցում է, որ այս փաստը բավականին նյարդայնացրել է Փաշինյանին, որը բավական թունդ ու կոշտ խոսակցություն է ունեցել թիմի առանցքային դեմքերի հետ՝ հորդորելով «կպնել գործի», դաշտում նորմալ աշխատել, որպեսզի հանրային տիրույթում նորմալ պատկեր ունենան»։

«Паст»: Пашиняну доложили, что в настоящее время рейтинг власти колеблется в пределах 9-9,5%
Газета «Паст» пишет, что, учитывая спад своего рейтинга и, в частности Никола Пашиняна, власти Армении уже окончательно решили не спешить и провести выборы Совета старейшин Еревана в мае, а в «свое время» – осенью, в надежде, что в течение предстоящих восьми месяцев им удастся выправить рейтинговую катастрофу. В этой связи изданию стали известны новые подробности.
«Как передают наши источники, недавно был проведен очередной опрос-мониторинг для «закрытого», внутреннего использования, результаты которого, мягко говоря, не удовлетворили власти. В частности, по нашим сведениям, соответствующие структуры доложили Пашиняну, что в настоящее время рейтинг власти колеблется в пределах 9-9,5%, более того, подчеркнули, что он имеет тенденцию к снижению.
Наш источник в правительстве сообщает, что этот факт стал причиной нервозности Пашиняна, который имел довольно жесткий разговор с ключевыми лицами своей команды и призвал их «приступить к делу», нормально работать, чтобы получить нужную картину в общественном поле», - пишет газета.