«Հրապարակ». ՔՊ ֆրակցիայում փորձում էին գուշակել, թե ով է «զոհաբերվելու»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թիմակիցների նկատմամբ Նիկոլ Փաշինյանի անվստահությունը հասել է գագաթնակետին, իրավապահ աղբյուրն ասում է, որ վարչապետը հանձնարարել է ուսումնասիրել ՔՊ-ականներին այս կամ այն կերպ փոխկապակցված անձանց, այդ թվում՝ հեռավոր բարեկամների, ընկերների ունեցվածքը, որ հասկանա, թե թիմակիցներից ով ինչքան է գողանում, ով ինչքան է հարստացել, իրեն ինչքան է խաբել։ Ենթադրվում է, որ որոշել է «դոսյեներ» հավաքել՝ բոլորին պահելով դատվելու վախի մեջ։
Իսկ երեկ տեղեկություններ տարածվեցին, որ գլխավոր դատախազը հնարավոր է ԱԺ նոր միջնորդություն ներկայացնի` անձեռնմխելիությունից զրկելու մասին, բայց այս անգամ ՔՊ-ական պատգամավորներից մեկի վերաբերյալ։
Երեկ ՔՊ ֆրակցիայում այս տեղեկությունն ակտիվորեն քննարկում էին, փորձում էին գուշակել, թե ով է «զոհաբերվելու»: 2 անուն են կասկածում․ մեկն Արսեն Թորոսյանն է, ում առողջապահության նախարար աշխատած տարիների, մասնավորապես քովիդի շրջանի չարաշահումների վերաբերյալ քրգործեր կան հարուցված: Բացի այդ՝ Թորոսյանը վարչության ընտրությունների կեղծիքը բացահայտեց` դառնալով անցանկալի անձ ողջ ՔՊ-ի և Նիկոլ Փաշինյանի համար: Մյուսը պաշտպանության նախկին փոխնախարար Գագիկ Մելքոնյանն է, ում պատժելու առիթն էլ կարող է լինել Սեյրան Օհանյանի միջնորդության քվեարկությանը «հիվանդության» պատրվակով չմասնակցելը»։

«Грапарак»: Во фракции «Гражданский договор» пытаются угадать, кого «принесут в жертву»
«Как сообщает источник в правоохранительных органах, премьер-министр поручил изучить имущество лиц, тем или иным образом связанных с депутатами ″Гражданского договора″, в том числе их дальних родственников, друзей, чтобы понять, кто и сколько из членов команды ворует, кто и насколько разбогател, насколько его обманули? Предполагается, что он решил собрать ″досье″, держа всех в страхе оказаться под судом.
А вчера распространилась информация о том, что генпрокурор может представить в парламент новое ходатайство о лишении неприкосновенности, но на этот раз в отношении одного из депутатов ″Гражданского договора″.
Вчера во фракции ″Гражданский договор″ активно обсуждалась эта информация, пытались угадать, кто будет ″принесен в жертву″. Под подозрением находятся двое. Один из них – Арсен Торосян, в период работы которого на посту министра здравоохранения, в частности, возбуждены уголовные дела о злоупотреблениях во время эпидемии коронавируса. Кроме того, именно Торосян выявил фальсификации в ходе выборов правления партии, став нежелательным лицом для всего ″Гражданского договора″ и Никола Пашиняна. Второй – бывший заместитель министра обороны Гагик Мелконян, поводом для наказания которого может стать неучастие в голосовании по ходатайству Сейрана Оганяна под предлогом ″болезни″», - пишет газета.