«Հրապարակ». Ինչո՞ւ է «Նոր Զովքը» հայտնվել ՊԵԿ թիրախում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Նոր Զովք» ՍՊԸ-ի փոխտնօրեն Ռաֆայել Խաչատրյանին հարցրինք` ի՞նչ էր նշանակում նախորդ օրվա խուզարկությունը, ինչո՞ւ են հայտնվել ՊԵԿ թիրախում:
«Խուզարկություններն ու առգրավումները տեղի ունեցան կոպտագույն խախտումներով։ Նրանք նույնիսկ տեղեկացված չէին, թե ինչ են անում, իրավաբանական խումբը տոտալ անգրագիտություն դրսևորեց․ չէին տարբերակում պրինտերը համակարգչից, սկաները՝ ՀԴՄ սարքից, հանպատրաստից էին եկել, չունեին տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բավարար թվով մասնագետներ․.. քննչական խմբի գործողությունների հետևանքով տնտեսվարողը կրեց էական վնաս՝ 8-10-12 ժամ մասնաճյուղերը փակ պահելով»»։

«Грапарак»: Почему «Нор Зовк» стал мишенью Комитета госдоходов?
Газета «Грапарак» пишет: «Мы обратились к заместителю директора ООО ″Нор Зовк ″ Рафаелу Хачатряну с вопросом, что означал проведенный позавчера обыск в сети супермаркетов и почему они стали мишенью Комитета государственных доходов?
″Обыски и конфискации были проведены с грубыми нарушениями. Они даже не знали, что делают, юридическая группа проявила тотальную безграмотность: не могла отличить принтер от компьютера, сканер от кассового аппарата, пришли неподготовленными, не имели достаточного количества специалистов по информационным технологиям… В результате действий следственной группы хозяйствующий субъект понес существенный ущерб, филиалы были закрыты 8-10-12 часов″, - сказал он».