Արցախում 6 երեխա մանկական հիվանդանոցի նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում է
Արցախում 6 երեխա գտնվում է մանկական հիվանդանոցի նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում: 6 չափահաս բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում է։ Այս մասին հաղորդում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ ամենօրյա տեղեկագրում:
Արդեն 283 երեխա ծնվել է շրջափակման մեջ:
Արցախի բոլոր բուժհաստատություններում պլանային վիրահատությունների դադարեցման պատճառով մոտ 710 քաղաքացի զրկվել է վիրահատվելու միջոցով առողջական խնդիրների լուծման հնարավորությունից։
Մինչ այսօր Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել 113 հիվանդ՝ համապատասխան բուժում ստանալու համար։

В Арцахе 6 детей находятся в отделении для новорожденных и реанимационном отделении детской больницы
23/02/2023 18:15
В Арцахе 6 детей находятся в отделении для новорожденных и реанимационном отделении детской больницы. 6 взрослых пациентов находятся в реанимационном отделении, состояние двоих из них оценивается как крайне тяжелое. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
283 ребенка родились на свет в период блокады.
Около 710 граждан были лишены возможности прооперироваться из-за прекращения из-за прекращения плановых операций во всех подведомственных Минздраву Республики Арцах медучреждениях.
При содействии МККК 105 пациентов до сегодняшнего дня были доставлены из Арцаха в Армению для оказания им необходимой медпомощи.