Վահան Քերոբյանը բարձր է գնահատել Համաշխարհային բանկի հետ ծավալած արդյունավետ համագործակցությունը
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը փետրվարի 23-ին ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրեն Սամեհ Վահբայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Կարոլին Գեգինատը, ինչպես նաև նախարարի տեղակալներ Անի Իսպիրյանն ու Արման Խոջոյանը։
Վահան Քերոբյանը բարձր է գնահատել Համաշխարհային բանկի հետ ծավալած արդյունավետ համագործակցությունը և վերահաստատել կառավարության պատրաստակամությունը ընդլայնել համագործակցության շրջանակները:
Քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտում ներդրումային նոր ծրագրերի ֆինանսավորման հնարավորությանը, Կանաչ տաքսոնոմիայի մշակմանը, «Կանաչ Հայաստան» հարթակի շրջանակում իրականացվող աշխատանքներին, ինչպես նաև զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։

Ваан Керобян обсудил с региональным директором ВБ возможности финансирования новых программ
Министр экономики Ваан Керобян 23 февраля принял делегацию во главе с региональным директором Всемирного банка Самехом Вахбой.
На встрече присутствовали руководитель армянского офиса ВБ Каролин Гегинат, а также заместители министра Ани Испирян и Арман Ходжоян.
Ваан Керобян высоко оценил налаженное с Всемирным банком эффективное сотрудничество и подтвердил готовность правительства расширить рамки сотрудничества.
Обсуждены возможности финансирования новых программ в сфере сельского хозяйства, а также ряд вопросов, касающихся разработки зеленой таксономии, реализуемых в рамках площадки «Зеленая Армения» работ, сотрудничества в сфере туризма.