ԶՈւ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանի ղեկավարությամբ անցկացվել են համատեղ շտաբային մարզումներ
Փետրվարի 20-ից 22-ը ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ղեկավարությամբ անցկացվել են համատեղ շտաբային մարզումներ՝ «ՀՀ զինված ուժերի ռազմական կառավարման մարմինների աշխատանքը ԶՈՒ պաշտպանողական օպերացիայի նախապատրաստման ընթացքում՝ օպերացիայի պլանավորման փուլում» թեմայով:
Համատեղ շտաբային մարզումների շրջանակներում անցկացվել է օպերատիվ դաշտային երթ, որի նպատակն էր՝ ճշգրտել օպերատիվ ուղղությունում զորքերին առաջադրված խնդիրներն ու ընդունել որոշումներ, ինչպես նաև գործող ուժերի և միջոցների փոխհամագործակցության հիմնական հարցերը:
Սահմանվել են կառուցվածքային ստորաբաժանումների և ապահովման զորամասերի պլանավորված և մարտական հաշվարկներով սահմանված գործողությունների հաջորդականությունը, ստուգվել են պաշտոնատար անձանց գործողությունները  զինված ուժերի կիրառման պլանի և զորքերի խնդիրների ճշգրտման ընթացքում, կատարելագործվել են հրամանատարական կազմի կարողությունները։
Մարզումների ընթացքում ուսումնասիրվել է օպերատիվ առաջադրանքը, գնահատվել է ստեղծված իրադրությունը, մշակվել է զորքերի կառավարման անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերի ձևայնացումը:

Под руководством начальника Генштаба ВС Армении проведены совместные штабные учения
С 20 по 22 февраля под руководством первого заместителя министра обороны, начальника Генерального штаба ВС РА генерал-майора Эдуарда Асряна были проведены совместные штабные учения на тему «Работа органов военного управления ВС РА в ходе подготовки оборонной операции ВС РА на этапе планирования операции».
Как сообщает Минобороны, в рамках совместных штабных учений был проведен оперативный полевой марш, целью которого было уточнение задач, поставленных войскам на оперативном направлении, принятие решений, а также основных вопросов взаимодействия действующих сил и средств.
Была установлена последовательность запланированных и боевых действий структурных подразделений и воинских частей обеспечения, проверены действия должностных лиц в ходе уточнения плана применения Вооруженных сил и задач войск, усовершенствованы возможности командного состава.
В ходе учений рассматривались оперативные задания, оценивалась сложившаяся ситуация, разрабатывалась вся необходимая для управления войсками документация.