Չգիտեմ՝ ինչ կշահենք Ռուբեն Վարդանյանին Արցախի պետնախարարի պաշտոնից ազատելով, բայց որ ուշացումով կհամոզվենք այդ որոշման անարդյունավետության մեջ, չեմ կասկածում․ Սենոր Հասրաթյան
23/02/2023 18:12
Արցախի ՊԲ գնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանն անդրադարձել է Արցախի պետնախարարի պաշտոնից Ռուբեն Վարդանյանի ազատվելու փաստին։
«Չգիտեմ՝ ինչ կշահենք Ռուբեն Վարդանյանին Արցախի Հանրապետության պետնախարարի պաշտոնից ազատելով, բայց որ ժամանակ հետո (ինչպես միշտ՝ ուշացումով) կհամոզվենք այդ որոշման անարդյունավետության մեջ, դրանում, գրեթե, չեմ կասկածում...
Ի տարբերություն մեր թշնամու, մենք չկարողացանք հասկանալ նրա քայլերի հաջորդականությունն ու նպատակի հեռահարությունը....
Նա մեկի համար ռուսական դրածո էր, երկրորդի համար անգլիական գործակալ, երրորդի համար՝ ոսկու հանքի փայատեր, չորրորդի համար, պարզապես, փողի շտեմարան, հինգերորդի համար՝ Արցախից մնացած մի բուռ կենսատարածքում հրաշքով դրախտ ստեղծող և այդպես շարունակ...
Այնինչ մարդուն, առավել ևս, աշխարհաճանաչ մարդուն հասկանալու համար ժամանակ էր պետք... Բայց մենք ոչ թե չհասցրինք նրան հասկանալ, այլ պարզապես, չուզեցինք... Փոխարենը ուրիշները հասկացան և մեզ ուղղորդեցին անել այն, ինչը չպիտի անեինք...
Հ.Գ. Ռուբեն Վարդանյանի շուրջ 100-օրյա պաշտոնավարման իմաստն ու ձեռքբերումը (գոնե, մտածող արցախցու համար) թերևս, այն է, որ, անկախ ընթացիկ և հետագա դրական ու բացասական զարգացումներից, նա այլևս դարձել է մեզնից մեկը ...»,- սոցցանցի իր էջում գրել է Սենոր Հասրաթյանը։

Не сомневаюсь в том, что через какое-то время мы убедимся в неэффективности этого решения – Сенор Асратян об освобождении Рубена Варданяна с поста госминистра Арцаха
23/02/2023 20:17
Бывший пресс-секретарь Армии обороны Республики Арцах полковник Сенор Асратян обратился к факту освобождения Рубена Варданяна от должности государственного министра Арцаха.
«Не знаю, что мы выиграем, освободив Рубена Варданяна от должности госминистра Республики Арцах, но в том, что через какое-то время (как всегда, с опозданием) убедимся в неэффективности этого решения, почти не сомневаюсь...
В отличие от нашего врага, мы не смогли понять последовательность его шагов и дальнобойность цели…
Для одного был он российским ставленником, для второго – английским агентом, для третьего – пайщиком золотого рудника, для четвертого – просто денежной базой, для пятого – создающим рай на оставшемся от Арцаха клочке земли каким-то чудом и т.д.
В то время как, чтобы понять человека, тем более, всемирно известного, нужно было время…Но мы не то что не успели понять его, а просто не захотели…Вместо этого, другие поняли и направили нас к тому, чего мы не должны были делать…
P.S.  Смысл и достижение около 100-дневного правления Рубена Варданяна (по крайней мере, для думающего арцахца) пожалуй в том, что независимо от текущих и дальнейших положительных или негативных развитий, он стал уже одним из нас…», - написал на своей странице в Facebook Сенор Асратян.