«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական պատգամավորների ու ՆԳ նախարարի միջև ակտիվ երկխոսություն է ծավալվել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը ԱԺ-ում հանդիպել է ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանի հետ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին այդ դռնփակ հանդիպումից մանրամասներ են հայտնի դարձել: Նախ նշենք, որ հանդիպումը տևել է 2.5 ժամից ավելի: Մենք տեղեկացանք, որ պատգամավորների ու նախարարի միջև ակտիվ երկխոսություն է ծավալվել: Ինչպես նշել էինք, այդ հանդիպումը նախաձեռնվել էր «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից, և խորհրդարան եկած նախարարին հարցեր են ուղղել նոր ստեղծված նախարարության աշխատանքի մասին ևս: Հետաքրքիր է, որ հարցուպատասխանի ժամանակ շատ են եղել հարցեր թմրամոլության դեմ պայքարի մասին:
Հավելենք, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը կրկին ակտիվացել և որոշել է պարբերաբար նման հավաքներ կազմակերպել խորհրդարանում՝ հրավիրելով գործադիրի ներկայացուցիչներին»։

«Жоховурд»: Между депутатами «Гражданского договора» и главой МВД развернулся активный диалог
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера депутаты фракции «Гражданский договор» встретились в парламенте с министром внутренних дел Ваге Казаряном. Изданию стали известны подробности этой закрытой встречи.
«Отметим, что встреча длилась больше 2.5 часов. Мы узнали, что между депутатами и министром развернулся активный диалог. Как отмечалось, эта встреча была инициирована фракцией «Гражданский договор» и в парламенте министру задавали также вопросы о деятельности нового министерства. Интересно, что на встрече звучало много вопросов о борьбе с наркотиками.
Добавим также, что фракция «Гражданский договор» снова активизировалась и решила периодически проводить в парламенте такие встречи, приглашая представителей правительства», - пишет газета.