Արցախի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչները ռուսական կողմի միջնորդությամբ այսօր հանդիպել են
Լաչինի միջանցքով մեքենաների անխոչընդոտ անցումը վերականգնելու և միջանցքի նպատակային օգտագործման փաստը հաստատելու հարցն է քննարկվել այսօր Ադրբեջանի Հանրապետության, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ներկայացուցիչների և ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարի եռակողմ հանդիպմանը:
Այս մասին «Արցախպրես» լրատվական գործակալությանը տեղեկացրել են Արցախում տեղակայված խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունից։
Կողմերը քննարկել են նաև էլեկտրամատակարարման և գազի անխափան մատակարարման հարցերը։
Բացի այդ, հանդիպման շրջանակներում քննարկվել է Դրմբոնի և Կաշենի հանքավայրերում Ադրբեջանի ներկայացուցիչների կողմից շրջակա միջավայրի մոնիտորինգի հնարավորությունը։
Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել հետագա համագործակցության վերաբերյալ՝ լարվածության նվազեցման և տարածաշրջանում խաղաղ կյանքի հաստատման ուղղությամբ։

Представители Арцаха и Азербайджана встретились сегодня при посредничестве российской стороны
Вопрос о восстановлении беспрепятственного передвижения автомобилей по Лачинскому коридору и подтверждения факта целевого использования Лачинского коридора обсуждался сегодня на трехсторонней встрече представителей Азербайджанской Республики, Нагорно-Карабахской Республики и командующего миротворческим контингентом Российской Федерации.
Об этом агентству «Арцахпресс» сообщили в командовании миротворческих сил, дислоцированных в Арцахе.
Стороны также обсудили вопросы электроснабжения и бесперебойного газоснабжения.
Кроме того, в рамках встречи обсуждалась возможность мониторинга окружающей среды представителями азербайджанской стороны на рудниках Дрмбон и Кашен.
Достигнуты договоренности о дальнейшем сотрудничестве, направленном на снижение напряженности и налаживание мирной жизни в регионе.